IGRZYSKA ZIMOWEJ AKADEMII SPORTU WRACAJĄ NA STADION!

IGRZYSKA ZIMOWEJ AKADEMII SPORTU WRACAJĄ NA STADION!

26 stycznia 2023 Wyłączono przez redakcja

Stadion Śląski zaprasza grupy szkolne na drugą edycję Igrzysk Zimowej Akademii Sportu! Od 7 do 10 lutego, na Stadionie Śląskim, w salach sportowych, uczniowie będą mogli rywalizować w dziesięciu zimowych konkurencjach, a także spotkać się z wybitnymi zawodnikami sportów zimowych, reprezentantami Polski i medalistami Igrzysk Olimpijskich.

Dzieci biorące udział w igrzyskach będą rywalizować m.in. w biathlonie, curlingu, snowboardzie czy konkurencjach hokejowych. Dla zapisanych uczestników przygotowane są gadżety i drobne upominki, a dla najlepszych medale i nagrody rzeczowe. Cztery dni rywalizacji odbędą się pod okiem wyjątkowych gości – wicemistrza Europy dywizji B w curlingu – Bartosza Łobazy; panczenisty, mistrza olimpijskiego, specjalizującego się na dystansie 1500 m – Zbigniewa Bródki; medalistki olimpijskiej w łyżwiarstwie szybkim – Katarzyny Bachledy-Curuś oraz biathlonisty, srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich i zdobywcy pucharu świata w sprincie – Tomasza Sikory. Ambasadorzy wydarzenia opowiedzą o swoich sukcesach i chętnie zapozują do pamiątkowego zdjęcia.

Poza rywalizacją uczniowie będą mogli zapoznać się z wystawą, w której zaprezentowane będą stroje olimpijskie od Igrzysk w Lillehammer, aż do Igrzysk w Vancouver oraz repliki medali z kilku Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Z medalami będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W Zimowej Akademii Sportu udział mogą wziąć uczestnicy w wieku 10-14 lat w grupach od 15 do 40 osób. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: imprezy@stadionslaski.pl, w treści należy koniecznie określić: datę i godzinę sesji, nazwę jednostki/szkoły, liczebność grupy oraz dane kontaktowe opiekuna grupy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 lutego 2023 r. lub po wyczerpaniu wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń z kompletem informacji.

Więcej informacji można znaleźć na www.stadionslaski.pl oraz w mediach społecznościowych Stadionu Śląskiego.

Program:

Harmonogram wydarzenia obejmuje 1,5-godzinne sesje w dniach od 7 do 10 lutego 2023 roku, w następujących godzinach:

09:00 – 10:30 grupa A (maksymalnie 40 osób)

  • 9:00 – 10:00 rywalizacja
  • 10:00 – 10:30 podsumowanie rywalizacji i rozdanie nagród najlepszym

10:30 – 12:00 grupa B (maksymalnie 40 osób)

  • 10:30 – 11:30 rywalizacja
  • 11:30 – 12:00 podsumowanie rywalizacji i rozdanie nagród najlepszym

12:00 – 13:00 grupa C (maksymalnie 40 osób)

  • 12:00 – 13:00 rywalizacja
  • 13:00 – 13:30 podsumowanie rywalizacji i rozdanie nagród najlepszym

 

Stadion Śląski wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego zaprasza do wspólnej zabawy.

Stadion Śląski sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest