Rekordowa liczba uczestników weźmie udział w VIII Biegu z sercem WOŚP

Rekordowa liczba uczestników weźmie udział w VIII Biegu z sercem WOŚP

28 stycznia 2023 Wyłączono przez redakcja

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP. Weźmie w nim udział aż 1000 biegaczy! Zainteresowanie jest tak duże, że lista startowa została zapełniona na kilka tygodni przed wydarzeniem. Cały dochód z imprezy wesprze zbiórkę WOŚP.

– Od 30 lat, w ten niezwykły czas, łączymy się we wspólnym celu. W tym roku w Chorzowie ponownie czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim. Zainteresowanie, jakie wzbudza, jest większe niż można było przypuszczać – mówi Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

Tylko w ciągu kilku dni zapisów na liście znalazło się 750 biegaczy, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w tej wyjątkowej imprezie biegowej. W rywalizacji weźmie udział 1000 biegaczy. Lista startowa została zapełniona na długo przed wydarzeniem. Trasa będzie mierzyła 7 km.

– Park Śląski jest idealnym miejscem na tego typu wydarzenie. Każdego dnia przybywają tu setki biegaczy, którzy chętnie korzystają z naszych tras. WOŚP to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy wszystkich Polaków – podkreślił Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Alicja Pochmara z chorzowskiego oddziału WOŚP przekonuje, że w tym szczególnym biegu nie liczy się rywalizacja, tylko szczytny cel i dobra zabawa.

– Każdy może przebiec dowolny dystans, przejść go spacerem lub z kijkami w dłoniach – zaznacza.

(źródło UM Chorzów)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest