Rząd chce mieć dostęp do naszych maili i komunikatorów.

Rząd chce mieć dostęp do naszych maili i komunikatorów.

12 stycznia 2023 Wyłączono przez redakcja

Rząd chce inwigilować obywateli! Będą mieli dostęp do naszych maili, czatu, prywatnych wiadomości.

W projekcie ustawy „Prawo komunikacji elektronicznej” przewidziano zmiany, które zobowiążą firmy do przechowywania danych takich jak e-maile, czaty, czy komunikatory. Dostęp do danych dostaną oczywiście służby, tj. Policja, Straż Graniczna, KAS, ABW, CBA i kilka innych.

Rząd łamie prawo i zdaje sobie z tego sprawę. Co więcej, zamierza łamać je jeszcze bardziej. Jak wynika z opinii wydanej przez podsekretarz stanu w KPRM ds. Unii Europejskiej Karolinę Rudzińską, nowa ustawa jest uznawana przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznawany za niezgodny z prawem UE. Podobne decyzje TSUE zapadły w sprawie przepisów we Francji, Belgi, czy Niemczech. Na ten moment pozostaje więc czekać na rozwój sytuacji i liczyć na szybką reakcję organów UE.

Chorzów, graficom, internet, telewizja, LTE, GSMSpecjalista ds. bezpieczeństwa IT z firmy Graficom informuje, że w przypadku wejścia w życie ustawy najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z poczty elektronicznej na zagranicznych serwerach, typu gmail, outloook, lub korzystanie z poczty szyfrowanej darmowej na serwerach Tutanota, to najbezpieczniejszy serwis e-mail, zbudowany w Niemczech, dostępny również w języku polskim – mówi specjalista od bezpieczeństwa IT i Cisa audytor Dariusz Mierzwa.

Wniosek nasuwa się sam – Korzystaj z zaszyfrowanych wiadomości e-mail na wszystkich urządzeniach, …korzystaj z komunikatorów signal, używaj dobrego vpn, a być może najlepiej to wyjechać z tego „kraju”?

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest