108 punktów karnych dla uciekającego przed policją motocyklisty

108 punktów karnych dla uciekającego przed policją motocyklisty

16 maja 2023 Wyłączono przez redakcja

Aż 108 punktów karnych naliczyli policjanci z Piekar Śląskich młodemu motocykliście, zatrzymanemu po pościgu. W trakcie ucieczki 20-latek złamał wiele przepisów; miał już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – opisuje policja.

Jak poinformowała piekarska komenda, w poniedziałek po 18 policjanci z drogówki podczas kontroli ruchu przy przejściu dla pieszych, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę jadącego w stronę Bytomia. Ten jednak zignorował sygnał mundurowych i gwałtownie przyśpieszył, omijając policjanta.

„Stróże prawa ruszyli w pościg za motocyklistą, który nie zwracając uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuował ucieczkę ul. Miarki, a następnie DW 911, popełniając przy tym szereg wykroczeń oraz powodując zagrożenie na drodze. Policjanci w rejonie stacji benzynowej przy DW 911, zajechali radiowozem drogę motocykliście i kończąc jego szaleńczą jazdę” – relacjonują policjanci.

Jak się okazało, kierujący jednośladem 20-latek, mieszkaniec Radzionkowa, miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg wykroczeń, grozi mu do 5 lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest