Oddział onkologii dziecięcej w Chorzowie pilnie poszukuje lekarzy

Oddział onkologii dziecięcej w Chorzowie pilnie poszukuje lekarzy

24 maja 2023 Wyłączono przez redakcja

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie poszukuje lekarzy, którzy zasilą Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Jeśli braki kadrowe nie zostaną uzupełnione to oddziałowi grozić będzie czasowe zawieszenie.

Na oddziale onkologicznym na ten moment przebywa czworo dzieci, które nie są mieszkańcami Chorzowa. Rzeczniczka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, Katarzyna Hohuł zapewnia, że obecnie oddział funkcjonuje normalnie, jednak jeśli braki kadrowe nie zostaną uzupełnione to szpital będzie zmuszony zawiesić pracę. „Zawieszenie jest ostatecznością, ale na ten moment szukamy lekarzy i o tym tylko mówimy” – zaznaczyła rzeczniczka w rozmowie z PAP.

W razie zawieszenia, chorzowski szpital gwarantuje ciągłość leczenia małych pacjentów i informuje, że jest w kontakcie z Kliniką Pediatrii i Hematologii Onkologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu i jeśli będzie taka potrzeba to dzieci będą tam kierowane. „W rezerwie mamy także Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, natomiast uspokajam rodziców, że żadne dziecko nie zostanie bez opieki, każde dziecko zostanie zaopatrzone, każde będzie objęte opieką lekarską także to nie jest tak, że teraz wszystkich zostawimy samym sobie” – podkreśliła Hohuł.

W szpitalu działa również poradnia hematologiczna, której funkcjonowanie nie jest zagrożone. Bez zakłóceń pracują także pozostałe oddziały szpitalne i poradnie.

Brak specjalistycznej kadry jest największą bolączką placówek medycznych w Polsce już od kilku lat. „Problem dotyka nie tylko naszej placówki, ale też innych szpitali. Wiadomo, że każdy będzie szukał lepszego wynagrodzenia, natomiast czy to jest kwestia wynagrodzenia, to ciężko jest mi się na ten temat wypowiedzieć” – skomentowała rzeczniczka. (PAP)

autorka: Julia Szymańska

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest