Szukasz pomysłu na ciekawy weekend?

Szukasz pomysłu na ciekawy weekend?

16 maja 2023 Wyłączono przez redakcja

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! W dniach 19, 20 i 21 maja 2023 roku Rynek w Chorzowie zamieni się w prawdziwe królestwo smaków. Czekają na nas trzy wyjątkowe festiwale, które przeniosą nas w klimat egzotycznych kultur!

Festiwal Azjatycki to wydarzenie dla miłośników kuchni dalekowschodniej. Pojawią się wystawcy, którzy pozwolą nam rozsmakować się w kulinarnych tajemnicach Azji. W trakcie festiwalu będzie można spróbować tradycyjnych azjatyckich potraw, street-foodowych przekąsek, a także zapoznać się ze słodkościami znanymi z różnych regionów Azji. Dymiące tajskie stragany, japońskie sushi czy indyjska pakora? A może gruzińskie chaczapuri, libański tabbouleh czy domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą? Chorzów zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. To doskonała okazja na szybką weekendową wycieczkę.

Kolejnym festiwalem, który odbędzie się w tym czasie na Rynku, jest Festiwal Smaków Świata. To wydarzenie stworzone dla miłośników podróży kulinarnych po różnych zakątkach świata. Podczas festiwalu będziemy mieli okazję skosztować smaków z różnych regionów świata, zapoznać się z tradycyjnymi potrawami i poznać kulturę, która je tworzy. To będzie wyjątkowa okazja, aby spróbować czegoś nowego, coś co z pewnością pobudzi nasze zmysły zapachu i smaku.

Trzecim wydarzeniem jest Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. To Festiwal skierowany do prawdziwych koneserów napojów alkoholowych, którzy chcą spróbować różnych gatunków rzemieślniczych trunków. Chmiel, winogrona, jabłka i wiele innych to temat przewodni w tych dniach!

Czeka na nas prawdziwa uczta dla zmysłów! Festiwal Azjatycki, Festiwal Smaków Świata oraz Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych to wydarzenia, których nie można przegapić. Każdy z festiwali to doskonała okazja, by naładować się pozytywną energią, spróbować nowych smaków i spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Zapraszamy już 19, 20 i 21 maja na Rynek w Chorzowie na prawdziwie kulinarną rozpustę! Wstęp bezpłatny!

Piątek: 15:00-21:00

Sobota 12:00-21:00

Niedziela 12:00-18:00

Linki do wydarzeń:

Festiwal Azjatycki: https://www.facebook.com/events/947963282916893

Festiwal Smaków Świata: https://www.facebook.com/events/1673755236398412

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych: https://www.facebook.com/events/529067872559509

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest