19 Kampania Białych Serc -Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy

19 Kampania Białych Serc -Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy

12 września 2023 Wyłączono przez redakcja

Zbliża się 19 Kampania Białych Serc -Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy, który tradycyjnie rozpocznie się 12 października, a zakończy w tym roku 22 października 2023 roku. Łącznie 2187 organizacji i instytucji wzięło udział w ubiegłorocznej edycji Kampanii, która dotyczyła problematyki fonoholizmu – uzależnienia od telefonów komórkowych.Odbyło się 3298 różnego rodzaju akcji i imprez w całej Polsce, które przestrzegały przed zgubnymi skutkami uzależnień.

W tym roku 19 Kampania Białych Serc odbywa się pod hasłem „ kto z kim przestaje, takim się staje ” i przestrzegać będzie szczególnie dzieci i młodzież przed negatywnym wpływem środowiska rówieśniczego, którego efektem końcowym jest wejście na drogę prowadzącą do uzależnienia np. od narkotyków. Młodzieńcza potrzeba buntu jest ważnym czynnikiem skłaniającym do sięgania po wszelkiego rodzaju używki. Młodzież chce robić rzeczy, które spotykają się z aprobatą rówieśników. Problemy wieku dziecięcego są stare jak świat, a narkotyki sprawiają, że każdy kłopot i troska wydaje się odległa i mało istotna. Szczególnie dzieci i młodzież z trudnościami emocjonalnymi, które czują się samotnie i obco choćby w środowisku szkolnym mają ogromne predyspozycje do uwikłania się w narkotyki. O tym będzie mowa w czasie październikowej Kampanii. Tradycyjnie wraz z jej rozpoczęciem pojawią się białe papierowe serduszka

w oknach szkół, przedszkoli i innych instytucji oraz organizacji, które wezmą udział w tej wielkiej akcji na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom oraz przemocy. Jak co roku koordynatorzy w wielu miejscowościach w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju zadbają żeby odbyły się liczne akcje profilaktyczno-edukacyjne, imprezy sportowe, koncerty, zbiórki odzieży i żywności dla osób bezdomnych. Przez ulice miast i wiosek przemaszerują głośne, ale pokojowe Marsze Protestu przeciwko tym, którzy wciąż sprzedają narkotyki oraz dopalacze. Od samego początku Kampania Białych Serc prowadzi akcje przeciwko przemocy domowej, przemocy w szkołach, przemocy na ulicy i tak samo będzie w tym roku. Organizatorzy szczególnie solidaryzują się z brutalną agresją

i przemocą, która trwa od 2022 roku za wschodnią granicą na Ukrainie i dlatego ponownie utworzone zostaną żywe łańcuchy solidarności przeciwko wojnie. Od 2021 roku Kampania Białych Serc mówi stanowcze NIE wobec przemocy dotyczącej zwierząt i kolejny raz pomaga bezdomnym psom i kotom poprzez liczne zbiórki karmy i rzeczy dla schronisk.

Pomysłodawca Kampanii Mariusz Zalewski zaprasza organizacje i instytucje do udziału w XIX Kampanii Białych Serc. Zgłoszenia można dokonać do 11 października 2023 roku poprzez wejście na stronę:

klikając logo Kampanii lub bezpośrednio przejść na stronę:

https://bialeserca.pl.tl/ELEKTRONICZNA-KARTA-ZG%26%23321%3BOSZENIOWA.htm

Organizatorzy zapraszają również do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną:

kampaniabs@wp.pl

a w odpowiedzi odeślą kartę zgłoszeniową, poradnik, oficjalny plakat, a także udzielą informacji na wszystkie pytania.

Przebieg poprzedniej 18 edycji Kampanii Białych Serc, a także regulamin można zobaczyć na stronie:

https://kampaniabs.wixsite.com/kampaniabs

Udział w 19 Kampanii Białych Serc jest bezpłatny, a organizatorzy nie pobierają żadnych opłat

i serdecznie zapraszają do wzięcia udziału.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest