Czas zadumy i wspomnień.

Czas zadumy i wspomnień.

1 listopada 2023 Wyłączono przez redakcja
Nadeszło święto, święto, które skłania ludzi żyjących do duchowego kontaktu z naszymi zmarłymi. Dzień zadumy, zastanowienia się, zatrzymania pędu życia dnia codziennego. Nie kwiat, czy wieniec, które są ważne, ale usposobienie duchowe, które pomaga nam dobrze przeżyć te dni.

Czynności zewnętrzne będą miały jedynie charakter pomocniczy, w celu uświetnienia pamięci o naszych bliskich. Można być bowiem, w tych dniach, myślami w sposób szczególny bardzo blisko zmarłej osoby, której doczesne szczątki spoczywają gdzieś daleko. W tym dniu wystawiamy sobie świadectwo człowieczeństwa. Sposób traktowania pamięci o naszych zmarłych, niejednokrotnie pozostawia sobie wiele do życzenia. Mam jedynie nadzieję, że sporadyczne incydenty wandalizmu oraz braku szacunku dla siebie i swoich najbliższych nie zakłócą zadumy, wspomnień i nie będą stanowiły jakiejkolwiek przeszkody w tym dniu.
Życzymy tego wszystkim znajomym i nieznajomym, abyśmy właśnie w tym dniu, obdarzyli wspomnieniami, radością i smutkiem tych których pamięć dzisiaj czcimy.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest