Historia dzieje się na naszych oczach. Polski parlament uszanował prawa Ślązaków i Ślązaczek!

Historia dzieje się na naszych oczach. Polski parlament uszanował prawa Ślązaków i Ślązaczek!

26 kwietnia 2024 Wyłączono przez redakcja

„Dziedzictwo naszych starek i starzików (babć i dziadków) musi przetrwać. Uznanie prawne naszego języka to jest kwestia szacunku, ale przede wszystkim decyzja o wymiarze praktycznym.

Historia dzieje się na naszych oczach.” – mówi europoseł Łukasz Kohut.

Kolejnym etapem będzie głosowanie w Senacie, które nastąpi na posiedzeniu w dniach 8, 9 maja. Następnie, jeśli zostanie przyjęty, trafi na biuro prezydenta Andrzeja Dudy.

 

„Wspólnie z Moniką Rosą i Maciejem Kopcem zajmowaliśmy się tym tematem od wielu lat. Śląska sprawa rozpoczęta przez śląskich regionalistów, Kazimierz Kutza i Marka Plurę jest dziś skutecznie kontynuowana przez kolejne pokolenie śląskich polityków. Liczą się konkrety – promowanie kultury regionu i zapewnienie wsparcia finansowego dla dziedzictwa Śląska.”- mówi europoseł Łukasz Kohut startujący z Koalicji Obywatelskiej, z miejsca numer 3.

„Dziękuję Premierowi Donaldowi Tuskowi i wszystkim liderom partii tworzących Koalicję 15 października za ten ważny dla wielu pokoleń Ślązaków i Ślązaczek dzień. Teraz czas na Senat, a później test dla Pana Prezydenta AndrzejaDudy. Test człowieczeństwa i szacunku dla śląskiego dziedzictwa.” – podsumował Łukasz Kohut.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest