Julio Mazziotti wystąpi w ChCK 28 maja

Julio Mazziotti wystąpi w ChCK 28 maja

10 maja 2024 Wyłączono przez redakcja

Wybitny argentyński pianista i kompozytor Julio Mazziotti wystąpi w ChCK w ramach międzynarodowej trasy koncertowej 2024.

Z tej okazji zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „PANTA REI”, zagra również kompozycje znajdujące się na wcześniejszych płytach, między innymi „El Desvelo de los ilustrados”, „La Ignota Razón de una Esfera”, „El Amo de las Hadas”.

Urodził się w Mendozie, gdzie uczył się gry na fortepianie oraz rozpoczął karierę artystyczną. W wieku 10 lat rozpoczął swoje pierwsze lekcje teorii muzyki i gry na gitarze klasycznej u znanego nauczyciela Tito Francia, a w wieku 15 lat wstąpił do Wyższej Szkoły Muzycznej przy Narodowym Uniwersytecie Cuyo, gdzie w późniejszym czasie studiował także grę na fortepianie. Jego największe zainteresowanie zawsze skupiało się na kompozycji i twórczości muzycznej. W 1990 roku założył duet Dos de la Medianoche wraz z saksofonistą Javierem Casettim, z którym nagrał swój pierwszy album „Como la Buena Gente” z własnymi kompozycjami. W kolejnych latach wydał swoje pierwsze solowe albumy, a w 2000 roku zaczął dawać solowe koncerty fortepianowe. Jego muzykę nagrywano w studiach i teatrach w Chile, Argentynie, USA i Hiszpanii. W roku 2022 wydał swój najnowszy album zatytułowany „La Ignota Razón de Una Esfera”. W roku 2023 została wylansowana płyta z muzyką do hiszpańskiego filmu „Séneca y Lucano, la virtud del imperio”, której ścieżki dźwiękowej jest autorem.

Zaprezentuje także wybrane fragmenty z oryginalnej ścieżki dźwiękowej hiszpańskiego filmu „Seneka i Lukan, cnota Imperium”, której jest autorem. Artysta ma w swoim dorobku dwanaście albumów. Są one dostępne na Spotify i wszystkich platformach streamingowych.

Na jego oficjalnym kanale YouTube zarejestrowanych jest około 600 wideo z tras koncertowych oraz realizowanych przez pianistę projektów.

Pianista rozwija dwa równoległe projekty o charakterze społecznym. Są to: #MúsicaParaCambiarElMundo i #PianoTurismo.

Swoją muzykę zaprezentował w wielu ważnych miastach i stolicach świata, takich jak: Buenos Aires, Nowy Jork, Paryż, Rzym, Madryt, San Francisco, Denver, Teksas, Phoenix, Zurych, Meksyk, Florencja, Sewilla, Kordoba, Malaga, Palma de Mallorca, Hildesheim, Katowice, Pszczyna, Duszniki-Zdrój, Santiago de Chile, La Paz, Cochabamba, itp.

Strona internetowa pianisty: www.juliomazziotti.com

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest