Leczmy z troską

Leczmy z troską

4 czerwca 2024 Wyłączono przez redakcja

Teva pragnie zainteresować konkursem, jaki od kilku lat odbywa się już w wielu krajach. To Humanizing Health program skierowany do organizacji działających pro bono na rzecz chorych oraz skupiony na idei przywrócenia medycynie ludzkiego wymiaru.

Właśnie teraz rozpoczęła się jego polska edycja pod nazwą Leczmy z troską!”. Organizator konkursu Teva Pharmaceuticals Polska nagrodzi najlepsze projekty zgłoszone przez stowarzyszenia i fundacje propacjenckie.

Dzięki konkursowi Teva chce docenić działania, które mają na celu podniesienie komfortu w chorobie oraz nastroju pacjentów, zwłaszcza tych zmagających się z chorobami przewlekłymi. Nie zawsze opieka szpitalna i lekarska uwzględniają te aspekty. A przecież wiadomo, że uśmiech, dobre słowo, przyjazny gest mają moc terapeutyczną, obok samego leczenia.

Konkurs Leczmy z troską! rusz 20 maja 2024 r. Do 15 września zainteresowane organizacje nonprofit mogą przesyłać relacje dotyczące swych ubiegłorocznych inicjatyw poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.teva.pl/leczmy-z-troska wraz ze szczegółowymi informacjami i regulaminem.

Konkurs potrwa do jesieni, gdy ogłoszonych zostanie pięcioro zwycięzców twórców najbardziej innowacyjnych działań o szerokim zasięgu i dużej przydatności dla pacjentów oraz ich opiekunów. Laureaci otrzymają granty na dalszą działalność: nagroda główna to 40 tysięcy zł, a 4 nagrody finałowe wyniosą po 15 tysięcy zł. Zwieńczeniem projektu będzie uroczysta gala Leczmy z troską!”.

Ambasadorami akcji są: Edyta Jungowska – aktorka, prof. Cezary Szczylik onkolog, i Dorota Czekajprezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, a prywatnie pacjentka.

Źródło informacji: Leczmy z troską

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest