LATO Z MUZEUM HUTNICTWA

LATO Z MUZEUM HUTNICTWA

2 lipca 2024 Wyłączono przez redakcja

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie zaprasza i zachęca do skorzystania z wyjątkowej oferty wakacyjnej. Przygotowano ją z myślą o rodzinach z dziećmi, pasjonatach historii, miłośnikach industrialu, jak i zróżnicowanych wiekowo grupach zorganizowanych.

Wybierać możemy między tematycznymi spacerami po Chorzowie, pokazami pracy hutniczego młota połączonymi z warsztatami, czy też wizytami na wystawie stałej z przewodnikami, którzy na tę okazję przygotowali specjalne opowieści.

Zaplanowano dziewięć spacerów tematycznych po mieście. Będą to „Spacer Hajduckim szlakiem św. Floriana”, „W poszukiwaniu wygasłych wulkanów”, „Rozszyfruj Chorzów. Spacer śladem ukrytych informacji”, „Tropem chorzowskich elit”, „Przerwana historia. Spacer śladami społeczności żydowskiej”, „Hutnicze Hajduki. Spacer śladem hutniczej historii dzielnicy”, „Śladami PRL: Sztuka i architektura Chorzowa”, „Szlakiem początków Ruchu Wielkie Hajduki” oraz „Architektura sakralna w centrum miasta”. Spacery będą okazją, aby w towarzystwie doświadczonych przewodników odkryć tajemnice lokalnej historii, poznać fascynującą przeszłość miasta oraz jego zabytki. Terminarz spacerów dostępny jest na stronie internetowej Muzeum.

Jednocześnie w każdej chwili można wybrać się samodzielnie na wycieczkę po miejskim, hutniczym szlaku spacerowym „Śladem Dwóch Hut”, którego trasa wiedzie przez 8 lokalizacji, w tym 4 murale inspirowane hutniczym dziedzictwem Chorzowa. Do przejścia jest 6,6 kilometra. Trasę warto pokonać słuchając 8 podcastów (dostępne na stronie Muzeum), które prowadzą po szlaku. To niemal 1,5 godzin opowieści (tyle mniej więcej zajmuje spacer), które odkryją przed słuchaczami bogactwo wątków – wielkie i małe historie z Chorzowa.

Muzeum zaprasza również na specjalnie przygotowane na tegoroczne lato oprowadzania po wystawie stałej. „Tam gdzie bije serce Huty” to zwiedzanie pomyślane specjalnie dla rodzin z dziećmi. Ta grupa może również wziąć udział w licznych kreatywnych warsztatach rozwijające zdolności plastyczne, jak i techniczne. Z kolei podczas oprowadzania „Huta w starej fotografii” skierowanego do osób zainteresowanych historią, muzealni przewodnicy skoncentrują się na archiwalnych fotografiach i prezentacji najstarszych widoków Huty „Królewskiej”. Miłośników zabytkowych maszyn i pasjonatów techniki Muzeum zaprasza na Szychtę z kowalempokazy pracy hutniczego młota. To unikalna okazja, aby zobaczyć i posłuchać jak trudna jest obsługa takiego urządzenia i z czym musiała się wiązać praca w kuźni.

Informacje organizacyjne:

Bilety na spacery w cenie 5 zł / os dostępne są w sprzedaży online. Czas trwania spaceru: ok 1,5 godziny

Tematyczne oprowadzania po wystawie stałej w cenie biletu wstępu na wystawę stałą „Królestwo Żelaza”
Bilety na pozostałe wydarzenia do nabycia w kasie muzeum oraz online.

Szczegółowy program wakacyjnej oferty dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Hutnictwa: https://muzeumhutnictwa.pl/aktualnosci/lato-z-muzeum-hutnictwa-w-chorzowie/

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest