Bieg po zdrowie

Bieg po zdrowie

27 sierpnia 2014 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Widok biegacza mknącego alejami Parku Śląskiego nikogo już nie dziwi. Moda na aktywne spędzanie wolnego czasu trwa tu w najlepsze i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Biegamy głównie dla lepszego samopoczucia, zdrowia i kształtowania samodyscypliny. Skąd wzięło się to zbiorowe szaleństwo?

Głównym sprawcą całego zamieszania jest ceniony zawodnik i znakomity trener, August Jakubik. – Spotyka1my się dwa razy w tygodniu o 17:30 przy siedzibie dyrekcji Stadionu Śląskiego. Wtorkowe zajęcia odbywają się w ramach akcji „Biegaj z Nami na Stadionie Śląskim”, w czwartek spotykamy się na „Parkowych Treningach Biegowych” – mówi ultramaratończyk. Chętni do wzięcia udziału w cyklicznych zajęciach, muszą zaopatrzyć się jedynie w odpowiednie buty i strój. Treningi są całkowicie bezpłatne.

Jak przekonuje August Jakubik, osób zainteresowanych wspólnym bieganiem, nie brakuje. – Na każdych zajęciach pojawia się ok. 80 osób. Tego typu spotkania są organizowane w całym kraju, jednak tutaj, w Parku Śląskim, frekwencja jest zdecydowanie najwyższa – mówi instruktor. Treningi przeznaczone są zarówno dla wytrawnych biegaczy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Tym drugim trener poświęca jednak najwięcej czasu. Nie pozostaje zatem nic innego jak przełamać wewnętrzne opory i stawić się na zajęcia!

Osoby biegające regularnie, szybko zauważają efekty popołudniowych treningów. Niektórzy z nich myślą nawet o rozpoczęciu profesjonalnej kariery. – Można się tutaj w3iele nauczyć, zarówno od trenera, jak i starszych kolegów, którzy mają na swoim koncie spore sukcesy. Cały czas robię postępy. W przyszłości chciałbym wystartować w Mistrzostwach Polski w biegach długodystansowych. Na to potrzeba jednak czasu. Sumiennie trenuję i czekam na odpowiedni moment – zaznacza Daniel Sadowski, jeden z uczestników wtorkowych biegów.

Dla Augusta Jakubika, ważniejsze od indywidualnych sukcesów swoich podopiecznych, jest jednak ich zadowolenie ze wspólnego biegania. – Cieszę się widząc uśmiech na twarzach tych ludzi. Lubię pomagać, sprawia mi to ogromną satysfakcję. Osoby, które tu przychodzą, bardzo angażują się w treningi. To oczywiście przekłada się na coraz lepsze efekty. Wszyscy motywują się wzajemnie i napędzają – przekonuje ultramaratończyk.

Regularne uczestniczenie w zajęciach umożliwia przygotowanie się do uczestnictwa w biegach długodystansowych. Wielu podopiecznych Augusta Jakubika, ma już za sobą starty w lokalnych i ogólnopolskich zawodach, również w maratonach. Podczas spotkań uzyskamy wiele cennych porad na temat prawidłowego żywienia i planów treningowych. Chętni mogą także uczestniczyć w testowaniu profesjonalnego sprzętu biegowego.

TB

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest