Ogłoszono przetarg na ogrodzenie Stadionu Śląskiego

27 sierpnia 2014 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie ogrodzenia Stadionu Śląskiego wraz z robotami towarzyszącymi w ramach zadania „Zadaszenie widowni oraz niezbędna infrastruktura techniczna Stadionu Śląskiego w Chorzowie”

Wartość tej inwestycji określona w dokumentacji przetargowej to ok. 15,7 mln zł netto.

W ramach tego etapu inwestycji ma zostać rozebrane stare oraz wykonane nowe ogrodzenie. Zgodnie z wymogami policji powinno mieć ono konstrukcję stalową, o łącznej wysokości 3,5 m. Do wysokości 2,5 m ma być „nieprzezierne”, aby uniemożliwić kontakt wizualny osób na zewnątrz i wewnątrz. Ponadto ogrodzenie musi być odporne na działania wandali, jak i napór tłumu podczas imprez.

Mają zostać także wykonane bramy i furty stadionowe, wyremontowane istniejące kioski biletowe oraz mury oporowe. Powstanie także punkt informacyjny dla widzów oraz posterunek policji, który ma funkcjonować podczas wydarzeń stadionowych.

Całkowita długość ogrodzenia stadionu to około 1600 m, z czego 400 m to łączna długość bram i furt.

Przewidywany termin realizacji zadania to 360 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy.

„Ten przetarg to kolejne z działań, które konsekwentnie realizujemy, aby dokończyć budowę Stadionu Śląskiego. Niedawno wyłoniliśmy wykonawcę na wykonanie najpoważniejszej części inwestycji – zadaszenia. Do końca roku zamierzamy ogłosić kolejne przetargi, m.in. na ukończenie robót kubaturowych wraz z instalacjami, widowni i montażem krzesełek oraz funkcją lekkoatletyczną na płycie boiska, robót drogowych i zagospodarowania terenu” – powiedział Arkadiusz Chęciński, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

źródło: biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest