Niebiescy ukarani

17 sierpnia 2014 Wyłączono przez redakcja

ruch_chorzowKomisja Kontroli Etyki i Dyscypliny UEFA nakazała zamknięcie pięciu sektorów stadionu w Gliwicach podczas zbliżającego się meczu z Metalistem Charków. Decyzja ma związek z rasistowskimi zachowaniami chorzowskich kibiców.

Fani niebieskich mieli narazić się komisji podczas spotkania z Esbjerg fB, które odbyło się 31 lipca w ramach III rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Z tego powodu zbliżającego się meczu nie zobaczy 2,5 tys. kibiców, którzy mieli zasiąść w sektorach J, K, L, M i N Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Komunikat w tej sprawie ukazał się na stronie uefa.com.

Czytamy w nim m.in., że rasistowskie zachowania kibiców zauważono podczas spotkania pomiędzy Ruchem Chorzów a Esbjerg fB, które odbyło się 23 lipca. W tym meczu chorzowianie mieli pokonać swoich rywali 2:0. W rzeczywistości zakończone remisem spotkanie odbyło się osiem dni później.

To jednak nie koniec. Najbardziej szokujący jest fakt, że przedstawiciele Ruchu Chorzów o całej sytuacji dowiedzieli się właśnie z sieci. – Nasz klub czeka aktualnie na pismo z UEFA z oficjalną decyzją oraz jej uzasadnieniem – czytamy na stronie internetowej niebieskich. Od ogłoszenia decyzji UEFA minęły już trzy dni, a pisma jak nie było, tak nie ma… Cała sprawa powinna się wyjaśnić w ciągu paru dni.

TB

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest