Teatr o zmroku

25 września 2014 Wyłączono przez Tomasz Breguła

2014-09-24 Teatr o zmrokuPiąta edycja Metropolitalnej Nocy Teatrów odbędzie się 27 września. Dla chorzowskiej części publiczności, oprócz spektakli teatralnych, przygotowano również inne atrakcje. Nie pozostaje zatem nic innego jak porządnie się wyspać i przygotować na noc pełną wrażeń.

Wszystko rozpocznie się już o godz. 15:00 w Teatrze Rozrywki. Na tę godzinę zaplanowano panel dyskusyjny „Porozmawiajmy o „Rozrywce” z udziałem dyrektora Dariusza Miłkowskiego. Spotkanie dotyczące m.in. repertuaru chorzowskiego teatru, odbędzie się w kawiarni „Teatralny Bocian.”

Dwie godziny później rozpocznie się spektakl „Kogut w Rosole” opowiadający historię bezrobotnych outsiderów, którzy zdecydowani są zrobić niemal wszystko, by odzyskać swoją godność. By tak się stało, postanawiają zrobić coś co pozornie przeczy ich zamierzeniom – zarabiać na życie występując jako męscy striptizerzy.

Następnie na scenie pojawią się aktorzy Teatru Nowego z Krakowa, którzy przedstawią historię radzieckiego barda, ale i morfinisty i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką. Spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” rozpocznie się o godz. 19:00. Na deskach teatru będzie można zobaczyć Edwarda Linde-Lubaszenko oraz Piotra Siekluckiego.

Podczas Metropolitalnej Nocy Teatrów zaprezentowany zostanie również spektakl Andrzeja Dopierały „Diabelski Młyn”. – To pierwsza wyreżyserowana przeze mnie komedia . Mam nadzieję, że radość, jaka towarzyszyła nam przy pracy nad nią – udzieli się i Państwu – poinformował reżyser. Aktorzy Teatru Bez Sceny zagrają o godz. 17:30 w ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego działającego przy chorzowskiej Sztygarce. Między 19:00 a 22:00 zaplanowano natomiast specjalną akcję – „Wejdź o zmierzchu na Prezydenta czyli Metropolia by night”.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest