Podróż w nieznane

Podróż w nieznane

25 listopada 2014 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Byli już m.in. w Kijowie, Jerozolimie, Rzymie i norweskim Nordkapp. W niespełna trzy miesiące dotarli również do małej syberyjskiej miejscowości Wierszyna. W tym roku postanowili wyruszyć w „Wyprawę w nieznane”. Członkowie Teamu Rowerowego NINIWA, o przebiegu podróży, opowiedzą 12 grudnia o godz. 17:00 w „Galerii na strychu” Starochorzowskiego Domu Kultury.

Tym razem rowerzyści przemierzyli Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Włochy, Francję, Szwajcarię, Belgię, Holandię i Niemcy. Trasę wyznaczali internauci, którNINIWA 2zy za pomocą specjalnej aplikacji, decydowali w jakim kierunku udadzą się danego dnia członkowie Teamu Rowerowego. W tym czasie udało się grupie pobić własny rekord jednodniowej jazdy przejeżdżając ok. 350 km z Berlina do Poznania.

– Wyprawa uczy pokory i przyjmowania życiowych sytuacji z odwagą i cierpliwością. Pozostaje tylko pogratulować śmiałkom sukcesu przedsięwzięcia, a doświadczenia i przeżycia, które zdobyli, będą dla nich najcenniejszą nagrodą. A gdzie w przyszłym roku? Padło hasło „Wietnam”, nie wiadomo jednak do końca czy traktować je poważnie czy żartobliwie – poinformował Krzysztof Zieliński ze Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA.

Team Rowerowy NINIWA swoją działalność rozpoczął w 2007 roku. Wtedy to grupa rowerowych zapaleńców pod przewodnictwem o. Tomasza Maniury wybrała się w podróż do Wilna. Od tego czasu, w każde wakacje wyruszają na kilkutygodniową wyprawę w odległe zakątki świata.

W 2010 roku powstała pierwsza książka, zawierająca zredagowane, codzienne relacje z podróży do Jerozolimynieznane_okladka. Od tego czasu zainteresowani losami „pielgrzymów”, każdego roku mogą zapoznać się z opisem kolejnych wypraw. Przy okazji wydania książki, rowerzyści spotykają się z czytelnikami w „Galerii Na Strychu” Starochorzowskiego Domu Kultury.

TB

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest