Na zakończenie sezonu

25 grudnia 2014 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Foto 3Świąteczną atmosferę można już odczuć niemal na każdym kroku. Również w siedzibie AKS Chorzów, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem zarządu, trenerów i zawodników klubu. Gospodarzem wieczoru był prezes Towarzystwa Sportowego AKS Ryszard Mateusiak, który podziękował zgromadzonym za wyniki sportowe w mijającym sezonie.

Te – jak sam przyznaje – były niejednokrotnie sporym zaskoczeniem. – Świetni wynik osiągnął Kajetan Duszyński, który na początku br. zdobył złoty medal na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. W klubie trenuje duża grupa zdolnej młodzieży. To daje nadzieje na jeszcze lepsze rezultaty w przyszłym sezonie – podkreślał Ryszard Mateusiak.

Młody Mistrz Polski wystartował również w sztafecie 4×400 metrów na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się w Eugene (USA). – Do tej pory oglądałem to jedynie w telewizji. Teraz mogłem przekonać się jak to jest na własnej skórze. Mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję uczestniczyć w tego typu zawodach – powiedział zawodnik.

Wśród wyróżnionych zawodników nie zabrakło również przedstawicieli Foto-12-1024x768innych dyscyplin niż lekkoatletyka. Spektakularny sukces – po raz kolejny – osiągnęli Maciej i Anna Polokowie, którzy zdobyli kolejno złoty i srebrny medal podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Brazylijskim Jujitsu w Paryżu. – To oczywiście powód do zadowolenia, zwłaszcza że to mój pierwszy medal w tej dyscyplinie. Wcześniej startowałem w Grapplingu. Teraz czas na kolejne wyzwania – zaznaczył Maciej Polok.

Największym zmartwieniem Ryszarda Mateusiaka jest natomiast forma Magdaleny Gorzkowskiej. Zawodniczka, która w 2012 roku pojechała na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie, w ciągu ostatnich miesięcy, nie osiągała spektakularnych sukcesów. – Mówi się, że po zmianie trenera, na wyniki trzeba czekać dwa lata. To utalentowana zawodniczka i jestem pewien, że niebawem poprawi wyniki – dodał prezes klubu.

Wyróżnieni zawodnicy:

 • Maciej Polok – złoty medal na Mistrzostwach Świata w Brazylijskim Jujitsu;
 • Anna Polok – srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Brazylijskim Jujitsu;
 • Czapiga Ireneusz – srebrny medal na Mistrzostwach Polski w biegu na 24 godziny 234 km,693m;
 • Kajetan Duszyński – złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów
  Juniorów 48,44 w biegu na 400 m i trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu 47,77 w biegu na 400 m;
 • Magdalena Gorzkowska – za zdobycie klasy mistrzowskiej na 400m z
  wynikiem 54,18;
 • Aleksandra Kokowska – brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w
  Toruniu z wynikiem 55,10;
 • Andrzej Jenek – W-ce Mistrz Polski Weteranów w rzutach;
 • Agnieszka Szurko – zwyciężczyni w półmaratonie w Creil pod Paryżem.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest