Porażka na zakończenie rundy

13 grudnia 2014 Wyłączono przez Tomasz Breguła

ruch_chorzowRuch Chorzów przegrywa ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym 1:2 i kończy rundę jesienną na przedostatnim miejscu w lidze. Katem „Niebieskich” okazał się Paweł Brożek, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsza bramka padła już w 16 minucie, kiedy to Piotr Stawarczyk popełnił fatalny błąd przed własnym polem karnym. Zbyt lekko zagraną przez niego piłkę przejął Rafał Boguski i wyłożył ją do Pawła Brożka. Ten nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

„Niebiescy” pokazali jednak charakter i zaledwie pięć minut później doprowadzili do wyrównania. Marek Zieńczuk dobrze wykonał rzut wolny, a Łukasz Surma strzałem głową, pokonał bramkarza gości.

W dalszej części meczu podopieczni Franciszka Smudy stopniowo przejmowali inicjatywę. W konsekwencji Paweł Brożek urwał się obrońcom i zdobył zwycięską bramkę na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Uczynił to po dośrodkowaniu Łukasza Garguły.

Ruch Chorzów – Wisła Kraków 1:2 (0:1)

0:1 Paweł Brożek, 16 min.
1:1 Łukasz Surma, 21 min.
1:2 Paweł Brożek, 75 min.

Ruch: Kamiński – Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel – Babiarz, Surma – Kowalski, Starzyński (71 Efir), Zieńczuk (82 Chovanec) – Kuświk (82 Visnakovs); trener: Waldemar Fornalik.

Wisła: Buchalik – Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Dudka, Uryga (64 Stępiński) – Boguski, Stilić, Garguła (90 Sarki) – Brożek (90 Zając); trener: Franciszek Smuda.

Żółte kartki: Malinowski – Głowacki, Burliga.
Sędziował: Mariusz Złotek (Gorzyce).