Świątecznie na Jagiellońskiej

Świątecznie na Jagiellońskiej

18 grudnia 2014 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Tradycyjne wyroby garmażeryjne, rękodzieła, upominki świąteczne… To i wiele innych rzeczy będzie można znaleźć na ulicy Jagiellońskiej już w najbliższy piątek, 19 grudnia. Tego dnia rozpoczyna się bowiem coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Stoiska będą czynne od godz. 10:00 do 18:00. – Zawsze można tu poczuć taką przyjemną, śP1050059wiąteczną atmosferę. To także świetna okazja do znalezienia oryginalnego prezentu. Szkoda tylko, że jarmark będzie otwarty zaledwie dwa dni – przyznaje Pani Iwona.

W drewnianych budkach znajdą się m.in. ręcznie robione stroiki, serwety, wyroby filcowe, biżuterię oraz zabawki. Nie zabraknie również zimowych smakołyków. Grzańce, wędliny, chleby i przeróżne słodkości będą dostępne w Slow Barze.

Zakupy umilą koncerty kolędowe orkieP1050062str dętych oraz śląskie opowieści wigilijne Marka Szołtyska. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych. Przy straganach będą organizowane warsztaty robienia kartek i ozdób choinkowych. Na Jagiellońskiej pojawi się również zagroda z reniferami Świętego Mikołaja.

Tradycja świątecznych jarmarków narodziła się w Niemczech oraz w Austrii na przełomie XIII i XIV wieku. Jeden z największych w Europie do dziś organizowany jest w Kolonii. Typowy jarmark odbywa się zazwyczaj na ulicach lub placach najstarszych części miast. Największe w Polsce każdego roku powstają w samym sercu Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Torunia oraz Gdańska.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest