Znamy datę INDUSTRIADY

22 stycznia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

P1040677Tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 13 czerwca. INDUSTRIADA to jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący dziedzictwo przemysłowe, a drugi pod względem wielkości w Europie w ogóle. To także coroczne święto unikatowego w tej części kontynentu Szlaku Zabytków Techniki, który zrzesza najciekawsze obiekty związane z przemysłowym dziedzictwem regionu.

W organizację ubiegłorocznej INDUSTRIADY włączyło się 530 podmiotów. Festiwal odbywał się w 24 miejscowościach całego województwa i przyciągnął ponad 77 000 osób, które mogły wybierać z 335 przygotowanych na ten dzień wydarzeń.

Tegoroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 13 czerwca. – Tradycyjnie rezerwujemy dla INDUSTRIADY drugą sobotę czerwca. W tym roku jest to jednak sobota wyjątkowa. 13 czerwca 1854 roku urodził się między innymi Charles Parsons, konstruktor turbiny parowej. Również 13 czerwca przyszedł na świat Jan Szczepanik, autor ponad 50 wynalazków i właściciel kilkuset patentów nazywany „polskim da Vinci”. To znakomita okazja do świętowania dziedzictwa przemysłowego, które podczas VI edycji INDUSTRIADY będzie miało wyjątkową formę – informuje Adam Hajduga, kierownik referatu promocji dziedzictwa industrialnego przy Wydziale Kultury Urzędu Marszałkowskiego, koordynator INDUSTRIADY.

Do piątku 30 stycznia trwa konkurs na obiekty zaprzyjaźnione INDUSTRIADY. Mogą w nim wystartować zarządcy obiektów poprzemysłowych, którzy chcą przygotować specjalny program z okazji Święta Szlaku Zabytków Techniki. Wyłonionych zostanie maksymalnie dziewięć takich miejsc.

biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest