10 km na początek wiosny

17 lutego 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

3Na pięć dni przed początkiem kalendarzowej wiosny – 15 marca – w Parku Śląskim odbędzie się Bieg Wiosenny. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Organizatorzy przewidują, że w nadchodzącej edycji pobity zostanie rekord frekwencji. Do tej pory zgłosiło się już bowiem ponad 700 uczestników.

Bieg Wiosenny, który już za niecały miesiąc wystartuje spod hali „Kapelusz”, zainauguruje trzeci sezon Parkowej Korony Biegów. Zalicza się do niej siedem startów zwieńczonych Biegiem Równonocnym, który odbędzie się 19 września. Tegoroczny Bieg Wiosenny wystartuje o godz. 11:00. Organizatorzy przewidzieli również start w kategorii nordic walking.

Zgodnie z założeniami trasa będzie nieco inna niż w roku ubiegłym. Biegacze przebiegną 10 kilometrów, pokonując dwie pętle atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. – Pętle będą różne, zniknie jeden z podbiegów, co sprawi, że bieg będzie szybszy – poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Parku Śląskiego Filip Źok, organizator Biegu Wiosennego.

W ubiegłym roku na najwyższym stopniu podium stanął Łukasz Oślizło, przebiegając dystans w 32 minuty i 28 sekund. W pierwszej edycji Biegu Wiosennego uczestniczyło ponad 300 osób, a w drugiej 845. Wiele wskazuje na to, że tym razem frekwencja będzie jeszcze wyższa.

Osoby, które chcą wystartować w biegu, a jeszcze nie zapisały się do zawodów, powinni zrobić to jak najszybciej. – Do 15 lutego opłata startowa wynosiła 25 złotych, do 11 marca trzeba zapłacić 35 złotych, a w dniu startu 50 złotych. Organizatorzy zapewniają pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny, napoje na mecie, punkt odżywczy na trasie – poinformowało biuro prasowe Parku Śląskiego.

TB

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest