Drożej w obiektach MORiS-u

20 lutego 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Nowoczesna technologiaOd 1 marca wzrosną opłaty za korzystanie z usług basenów miejskich zarządzanych przez MORiS. Na podwyżki muszą się przygotować także osoby korzystające z chorzowskich lodowisk. Tam nowy cennik pojawi się z początkiem kolejnego sezonu zimowego.

O zmianach MORiS poinformował 19 lutego. Mają być one spowodowane wzrostem opłat, m.in. za energię cieplną. – Warto podkreślić, iż opłata za energię cieplną od 2013 roku wzrosła o 40%, natomiast za energię elektryczną o 6% – poinformowano.

Podwyżki będą dotyczyć nie tylko biletów normalnych, ale także ulgowych. Oznacza to, że np. bilet jednogodzinny bez zniżki, od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych (16:00 – 22:00), będzie kosztować 9 zł brutto. Bilet ulgowy ma być o 2 zł tańszy. Natomiast w godzinach poranno – popołudniowych (6:00 – 16:00) jednogodzinne bilety będą kosztować kolejno 8 zł i 7 zł.

O złotówkę droższe będą również bilety rodzinne i grupowe. Korzystający z karnetów, które dotychczas kosztowały 60 zł i 100 zł, zapłacą natomiast 5 zł więcej. Bilety nie podrożeją jedynie dla posiadaczy karty „Chorzów 60+” oraz „Chorzowskiej Karty Dużej Rodziny”.

– Co do zmian cen wejściówek na lodowiskach, to wejdą one w życie dopiero od nowego sezonu, czyli w grudniu 2015 roku. Podobnie jak w przypadku lodowisk, wzrost cen na poszczególnych usługach wyniesie 1 zł – poinformował MORiS.

Oznacza to, że pod koniec br. zarówno na „Białym Orliku” przy ul. 3-go Maja, jak i na lodowisku przy CH AKS nieopodal ul. Katowickiej, za bilet normalny zapłacimy 6 zł, a za ulgowy – 4zł. – Liczymy na zrozumienie konieczności zmian ze strony użytkowników naszych obiektów, których z każdym sezonem – zarówno na basenach, jak i na lodowiskach – jest coraz więcej – poinformował MORiS.

Warto dodać, że w ostatnich latach kompleksową modernizację przeszły dwa obiekty MORiS-u. Remont Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 113 pochłonął  3.767.743,70 zł (3.019.314,96 zł dofinansowania z funduszy unijnych). Obejmował on m.in. termomodernizację oraz wyposażenie obiektu w baterie solarne. – Jak oszacowano rocznie na ogrzewaniu będzie można zaoszczędzić nawet 150 tys. złotych – informował referat komunikacji społecznej urzędu miasta w listopadzie 2012 r., w trakcie realizowania inwestycji.

Drugim zmodernizowanym obiektem jest Hala Sportowa Hajduki znajdująca się przy ul. Granicznej 92. Podczas remontu na jej dachu zamontowano 140 paneli solarnych, które podgrzewają wodę w basenie i natryskach. To – zgodnie z założeniami – miało pozwolić miastu na zaoszczędzenie od 30 do nawet 50 ty. zł rocznie. Koszt inwestycji wyniósł ok. 3 mln 700 tys. zł (ok. 85 proc. dofinansowania z funduszy unijnych).

Latem 2012 roku. gruntowny remont przeszedł również obiekt znajdujący się przy Placu Powstańców Śląskich. Mimo to podczas styczniowej sesji budżetowej radni zaproponowali przeprowadzenie kolejnej modernizacji basenu, której realizacja pochłonęłaby ok. 21,5 mln zł. Propozycję poparł prezydent miasta Andrzej Kotala zaznaczając, że podjęte zostaną starania o pozyskanie na ten cel środków unijnych.

TB

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest