Rok na poprawę

28 lutego 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

uefaRuch Chorzów ma rok na osiągnięcie wymaganych przez UEFA progów rentowności. Do zaproponowania takiej ugody skłoniła Federację systematyczna poprawa finansów klubu.

Sytuacja ekonomiczna chorzowskiego Ruchu była badana do stycznia br. Raport Komisji Kontroli Finansowej Klubów UEFA wskazuje, że „Niebiescy” przekroczyli wymagane limity finansowe. Mimo to – wbrew doniesieniom wielu mediów – klub uniknie opłacenia kary finansowej w wysokości 200 tys. euro.

– Komisja badająca sytuację ekonomiczną klubów dostrzegła i doceniła fakt, że wprowadzona kilka lat temu strategia restrukturyzacji finansów polegająca m.in. na zwiększeniu przychodów i ograniczaniu zobowiązań, przynosi wymierne efekty. Dlatego postanowiono, że Ruch nie będzie podlegał sankcjom wynikającym z regulaminu „Financial Fair Play” – poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Ruchu Chorzów.

Porozumienie pozwala na kontynuowanie planu naprawczego. W najbliższych miesiącach klub musi jednak wypełnić zalecenia UEFA dot. rentowności wykazując tym samym perspektywy osiągnięcia przez niego trwałej stabilizacji finansowej. – Warto podkreślić, że wypracowane wspólnie z UEFA porozumienie i pozytywna ocena działań Zarządu zmierzających do poprawy sytuacji finansowej Ruchu, to bardzo dobry sygnał w kontekście przygotowań do procesu licencyjnego – poinformował klub za pośrednictwem oficjalnego serwisu internetowego.

AM

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest