Lunapark wciąż bez inwestora

31 marca 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła
WPKiW_-_Śląskie_Wesołe_Miasteczko_01

fot. wikipedia

Przedłużają się negocjacje ws. przejęcia Śląskiego Wesołego Miasteczka. Umowa pomiędzy Parkiem Śląskim, a słowacką firmą Tatry Mountain Resorts, miała zostać podpisana w poniedziałek, 30 marca. Do porozumienia jednak nie doszło.

Poszukiwania inwestora dla Wesołego Miasteczka trwają już ponad rok. W ostatnich tygodniach Park Śląski prowadził zaawansowane rozmowy z firmą Tatry Mountain Resorts, właścicielem m.in. Tatralandii, jednego z największych parków wodnych w Europie. W pierwszym roku, Słowacy planowali przejąć 75 proc. udziałów o wartości ok. 27 mln zł. W kolejnych latach firma zamierzała zainwestować w lunapark ok. 117 mln zł.

Inwestorzy oczekiwali zakończenia negocjacji do końca tego miesiąca. – Termin ten przesunie się o około dwa tygodnie – obie strony dały sobie jeszcze czas na dopracowanie szczegółów umowy. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego trwają analizy dokumentacji i zapisów proponowanej umowy – tak, aby pozyskanie inwestora odbyło się z zachowaniem najwyższych standardów prawnych, a jednocześnie było impulsem do rozwoju Wesołego Miasteczka – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest