Rusza druga edycja „Biathlon dla Każdego”

7 marca 2015 Wyłączono przez redakcja

Na nowym obiekcie Stadionu IMG_3580_biathlon_top3Śląskiego z bieżnią lekkoatletyczną toczyć się będzie w piątek, 13 marca rywalizacja inaugurująca II edycję akcji „Biathlon dla każdego” organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie i Polski Związek Biathlonu. Wstęp na imprezę jest wolny!

Okazją do rozpoczęcia projektu są mistrzostwa świata w biathlonie, które rozpoczynają się w Kontiolahti. W piątek, 13 marca będzie można spróbować swoich sił w tej niezwykle atrakcyjnej dyscyplinie na nowym obiekcie – boisku ze sztuczną nawierzchnią z infrastrukturą lekkoatletyczną – przy sztucznym oświetleniu. Zawody składać się będą z biegu bez zakładania nart i strzelania z broni laserowej. Zanim to nastąpi będzie możliwość wspólnego oglądania relacji telewizyjnej, w hotelowej restauracji na Stadionie Śląskim, z występu naszej sztafety pań podczas rywalizacji w MŚ w Finlandii.

IMG_8153Akcja „Biathlon dla każdego”, zapoczątkowana w ubiegłym roku w lutym na Stadionie Śląskim przy okazji igrzysk w Soczi i wspólnego oglądania relacji telewizyjnej z rywalizacji naszych pań w sztafecie, przerodziła się w ogólnopolski projekt, który Polski Związek Biathlonu przeprowadził w 2014 roku w 7 miastach w całej Polsce. W okresie od kwietnia do października akcja odwiedziła: Zabrze, Gdynię, Świętochłowice, Chorzów – ponownie Stadion Śląski, Kościelisko, Duszniki Zdrój oraz Siemianowice Śląskie. W sumie, we wszystkich zawodach wzięło udział ponad osiemset osób, a dzięki całemu cyklowi polski biathlon zyskał wielu nowych sympatyków, a niektóre z klubów nowych zawodników.

HARMONOGRAM IMPREZY NA STADbiathlon-dla-kazdego-2015-1-724x1024IONIE ŚLĄSKIM, BOISKO ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ Z INFRASTRUKTURĄ LEKKOATLETYCZNĄ,

  • 17.00-18.30 – wspólne oglądanie relacji telewizyjnej z występu naszych pań w sztafecie na MŚ w Kontiolahti – sala restauracyjna Hotelu Diament Stadion Śląski,
  • 18.30-21.00 – zawody biathlonowe na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego.

źródło: WOKiS „Stadion Śląski”

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest