Wiosenne burze pod kontrolą?

26 marca 2015 Wyłączono przez redakcja

Natura zjawisk burzowych jest tak zmienna, że nie jest możliwe określenie dokładnego czasu wyprzedzenia informowania o zbliżającej się burzy. Jednakże na podstawie obserwacji po zainstalowaniu systemu możliwe jest dostosowanie uznaniowo czasu wyprzedzenia poprzez zmiany parametru.

Crazy Skies

System wykrywania i lokalizacji wyładowań atmosferycznych jest innowacyjny z uwagi na możliwość wdrożenia go bezpośrednio u klienta (komercyjnego), oraz ze względu na niski koszt instalacyjny, a jego technologia opiera się na najbardziej zaawansowanym systemie (North American Lightning Detection Network), który w Polsce nie był stosowany.

Technologią innowacyjną jest również sposób transmisji danych od urządzeń Systemu Strike Guard. Wykorzystuje on współcześnie zaawansowane technologie transmisji danych dla potrzeb przemysłowych za pomocą zaawansowanych technologii światłowodowych, przetwarzając sygnał optyczny i jego własności stosując technologię uniknięcia fałszywych alarmów. System Strike Guard to nowoczesna technologia stworzona w celu rozwiązania problemów wymagających szczególnego bezpieczeństwa i wczesnego ostrzegania przed zjawiskami meteorologicznymi jak błyskawice i wyładowania atmosferyczne.

Wdrożony system ochronę sprzętu elektronicznego, oraz zapewnienie bezpieczeństwa ludziom, poprzez wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania m.in. na terenach szczególnie zagrożonych wyładowaniami doziemnymi oraz poprawą bezpieczeństwa w rejonach turystycznych. System Strike Guard jest przeznaczony do zastosowań krytycznych. System monitoruje wyładowania chmury / chmury oraz doziemne wyładowania atmosferyczne zapewniając powiadomienia i sygnalizując w ustalonych przez użytkownika progach aktywności wyładowań atmosferycznych.

Zrzut ekranu 2014-04-09 o 06.18.08Nasza oferta jest skierowana dla osób prywatnych, instytucji samorządowych oraz firm. Stacja pogodowa jest zintegorwana z Weather UndergroundNOAA oraz WeatherBug. Pogodę na żywo można sprawdzić dzięki serwisowi WebCam.

Projekt został zrealizowany w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby.” (Graficom)

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest