Ekologicznie pod Szybem Prezydent

24 kwietnia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

P1040677Finał kampanii ekologicznej Zielona Wyspa Śląsk po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Chorzowie. 25 kwietnia pod Szybem Prezydent odbędą się m.in. warsztaty związane z ochroną przyrody, kurs tańca irlandzkiego, a także występ zespołu Carrantuohill. Wstęp całkowicie bezpłatny.

– Przeprowadzimy warsztaty edukacyjne, rodzinny rajd rowerowy oraz wiele dodatkowych atrakcji. Odbędzie się także happening „ROWEREM PO DRZEWKA”. Zwieńczeniem działań w każdym Mieście Partnerskim jest zasadzenie Nowego Lasu – poinformowali organizatorzy.

„Rodzinny Piknik Ekologiczny” to również okP1040678azja do promowania zdrowej żywności. Pod wieżą szybową odbędą się bowiem targi żywności ekologicznej. Zorganizowane zostaną również warsztaty kulinarne.

Osoby, które przyniosą na miejsce 2 kg surowców wtórnych otrzymają atrakcyjne upominki. – Będą to bidony, termosy, piłki sportowe i bilety wstępu na basen – poinformował referat komunikacji społecznej urzędu miasta. Piknik odbędzie się w godzinach 11:00 – 18:00.

TB

– – –

W programie m.in.:

– warsztaty z przyrządzania potraw z wykorzystaniem produktów ekologicznych, zapisy na:
– warsztatach z elektro-designu, czyli wykonywania biżuterii z drobnych elementów elektronicznych;
– warsztaty z kolażu i asamblażu z wykorzystaniem odpadów;
– ekologiczna orkiestra: przy pomocy członków zespołu Carrantuohill uczestnicy wykonają instrumenty muzyczne;
– kurs tańca irlandzkiego: zespół Carrantuohill zaprasza na naukę podstawowych kroków
– stoiska ze zdrową żywnością i stoiska leśników, gdzie będzie można się zapoznać z życiem pszczół;
– entuzjaści ekologii będą mogli zobaczyć z bliska specjalny samochód do odbioru odpadów, popularnie nazywany śmieciarką, a także obejrzeć, w jaki sposób opróżnia się ogromne pojemniki do segregowania odpadów;
– na odważnych i chętnych udzielenia pomocy będzie czekał specjalny autobus do poboru krwi;
– konkursy ekologiczne;
– koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu Carrantuohill oraz zaproszonych gości.
– Rajd Rowerowy: uczestnicy rajdu rowerowego w Parku Śląskim, jadąc wyznaczoną trasą zatrzymują się w punktach kontrolnych, gdzie rozwiązują proste zadania. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymują specjalne pieczątki na karcie rajdu, którą odbiera się w pierwszym punkcie kontrolnym. Uczestnicy, którzy zbiorą wszystkie 5 pieczątek otrzymają w dniu Pikniku darmowy, słodki poczęstunek na stoisku pn.: MASZKETY mieszczącym się pod Szybem Prezydent.

(dane: UM Chorzów)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest