Koncert wiosenny

Koncert wiosenny

28 kwietnia 2015 Wyłączono przez redakcja

AkademosJuż 9 maja o godz. 18:00 w MDK Batory odbędzie się „Koncert wiosenny”. To propozycja dla wszystkich miłośników dobrej muzyki kameralnej, chętnych do wysłuchania ciekawego, zróżnicowanego programu i rozkoszowania się bogatym instrumentarium – skrzypce, altówka, wiolonczela, klawesyn, flet i harfa….

W programie koncertu znajdą się najciekawsze „wiosenne“ utwory dwóch kompozytorów: Antonio Vivaldiego – koncerty skrzypcowe i fletowe :Wiosna, Szczygieł, Noc oraz Opowieści wiosennego strumienia i „While you were sleeping“ Perttiego Jalavy.

Wykonawcami koncertu będą znakomite zespoły kameralne: Kwartet Akademos i trio harfowe Lorien Trio oraz klawesynistka Aleksandra Gajecka -Antosiewicz.

Muzyki Vivaldiego nie trzeba chyba nikomu rekomendować, a jesli chodzi o drugiego kompozytora – fińskiego kompozytora Perttiego Jalavę, jest on autorem pięknej,  ciekawej, odświeżającej muzyki kameralnej, której wykonania w Polsce zawsze budziły zainteresowanie i dobry odzew wśród publiczności.

Koncert będzie połączony z promocją najnowszej płyty monograficznej Jalavy nagranej przez Kwartet Akademos i Lorien Trio.

 

Wstęp wolny

Koncert współfinansowany przez Miasto Chorzów.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest