Sylwetka Radnego

7 kwietnia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Grzegorz Krzak Grzegorz_Krzak

Radny Miasta Chorzów

Prawo i Sprawiedliwość

Urodziłem się w lutym 1982 roku w Chorzowie, w niezwykle trudnym dla naszego kraju czasie stanu wojennego. Mój ojciec był pracownikiem Huty Baildon w Katowicach, matka pracowała w handlu w Chorzowie. Pierwsze dwa lata swojego życia spędziłem w dzielnicy Chorzów II, w kolejnych już latach mieszkałem w centrum miasta. Do dziś jestem mieszkańcem śródmieścia, mieszkam na osiedlu Irys. Moje dzieciństwo i młodość to czas spędzony w chorzowskich szkołach, najpierw w Szkole Podstawowej Nr 4 im. M. Konopnickiej, a następnie w III Liceum Ogólnokształcącym im. St. Batorego. W 2006 roku ukończyłem studia wyższe na Uniwersytecie Śląskim na kierunku nauki polityczne. Z zamiłowania jestem humanistą.

Zawodowo jestem związany w branżą nieruchomości. W prywatnej firmie pracuję na stanowisku kierownika obiektów. Czas wolny lubię spędzać w Chorzowie. Tu mieszkają osoby mi najbliższe, tu znajdują się miejsca, które lubię odwiedzać, w których dobrze się czuję i miło spędzam czas. Od zawsze jestem wiernym kibicem Ruchu Chorzów. Od 8 lat pełnię funkcję radnego miasta Chorzów. W 2006 roku, w wieku 24 lat, dzięki poparciu mieszkańców naszego miasta, zostałem wybrany najmłodszym radnym w historii Chorzowa. Było to dla mnie ogromne wyróżnienie i spora satysfakcja. Zaufanie ze strony mieszkańców pozwoliło mi pełnić funkcję radnego do dziś. Mandat radnego realizuję z największym przeświadczeniem, że wszystko co czynię, robię dla dobra miasta i mieszkańców. W swojej pracy radnego kładę olbrzymią uwagę na bezpośredni kontakt z mieszkańcami oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i różnymi innymi środowiskami.

Każda interwencja, w której udało się pomóc osobie zgłaszającej problem, stanowi dla mnie zawsze źródło wielkiego zadowolenia. Stale pamiętam o zasadzie, że radnym jest się przez całą dobę. Jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Od 8 lat pełnię funkcję przewodniczącego tego ugrupowania w Chorzowie. W Radzie Miasta pracuję w komisji budżetu i gospodarki oraz rodziny i pomocy społecznej. W swoim wyborze kierowałem się tym, aby z jednej strony móc bliżej pracować przy jednej z najważniejszych dziedzin dla polityki miasta (budżet, gospodarka), z drugiej, aby więcej czasu poświęcić na codziennie problemy, które spotykają mieszkańców (sprawy społeczne). W tej kadencji pełnię także funkcję przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W ostatnich wyborach samorządowych byłem kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Chorzowa. Nominacja była dla mnie zaszczytem. Osiągnąłem 3. pozycję, zdobywając niecałe 3 tys. głosów. Za każdy oddany głos serdecznie dziękuję. W obecnej kadencji Rady Miasta, wraz z moimi kolegami radnymi z Prawa i Sprawiedliwości będę dążył do zrealizowania konkretnych punktów z naszego programu wyborczego, który kilka miesięcy temu zaproponowaliśmy mieszkańcom. Mam tu na myśli budowę nowych placów zabaw i modernizację obecnych (np. przy ul. Beskidzkiej), remonty dróg i chodników (np. ul. Truchana, Powstańców, Sportowa), rozbudowę sieci monitoringu, rewitalizację gminnych zasobów mieszkaniowych, bezpłatne szczepienia dla noworodków i wiele innych. Część z tych zadań znalazła się w budżecie w tym roku. Część, ze względu na ograniczone możliwości finansowe miasta, musi poczekać na kolejne lata. Niezwykle ważne jest to, aby planowane a następnie realizowane inwestycje były możliwie równo rozłożone na wszystkie dzielnicę miasta. W ten sposób zapewnimy harmonijny rozwój Chorzowa. W swojej corocznej pracy radnego nad budżetem zawsze zwracam na to szczególną uwagę.

Oprócz inwestycji skierowanych do poszczególnych dzielnic, są oczywiście także te o znaczeniu ogólnomiejskim. To grupa strategicznych zadań, których realizacja zadecyduje o rozwoju naszego miasta. Wymienię tu obwodnicę centrum, stadion Ruchu czy włączenie wybranych terenów do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Za każdym z tych zadań zdecydowanie się opowiadam i głęboko wierzę, że w obecnej kadencji uda się te zadania wykonać.

Zainteresowani mieszkańcy pytają o sytuację polityczną w naszym mieście po jesiennych wyborach. Czy Prawo i Sprawiedliwość jest w koalicji z Platformą Obywatelską? Czy razem współpracujemy? Jaki jest nasz stosunek do prezydenta miasta Andrzeja Kotali? Prawo i Sprawiedliwość nie jest związane w Chorzowie żadną umową koalicyjną ani porozumieniem o współpracy z innym ugrupowaniem. Z tego co wiem, to żadne inne ugrupowania także nie podpisały jakiejkolwiek umowy czy porozumienia. Przynajmniej nie słyszałem o tym, nie było takiej informacji podanej do opinii publicznej. Każdy, kto zna mechanizmy polityki, wie, jak wygląda koalicja i jak się do niej dochodzi. Jeśli chodzi o nasze ugrupowanie, to w Chorzowie takiej sytuacji nie było i nie ma. Jesteśmy związani jedynie swoim programem wyborczym i obietnicami, które podczas kampanii złożyliśmy mieszkańcom. Dobre w naszej ocenie propozycje prezydenta lub radnych PO będziemy popierać, te, które ocenimy jako złe dla interesu miasta i mieszkańców, nie poprzemy, będziemy im przeciwni. Sami także będziemy proponować ciekawe rozwiązania. Pełną odpowiedzialność za prowadzenie spraw miasta ponosi w tej kadencji Platforma Obywatelska i prezydent Andrzej Kotala. Takie było oczekiwanie wyborców wskazane podczas ostatnich wyborów. A PiS? Jesteśmy konstruktywną opozycją, otwartą do rozmów o kierunkach rozwoju Chorzowa i propozycjach konkretnych działań.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest