Nie tylko ju-jitsu

Nie tylko ju-jitsu

4 czerwca 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Zawody w brazylijskim ju-jitsu dla młodzieży do lat 15 odbyły się 30 maja w hali sportowej MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Współorganizatorem imprezy było TS AKS Chorzów.

Podczas zawodów odbywały się również pokazy. Zademonstrowane zostały  techniki samoobrony szkoły Chi-ryu przez Shihana Józefa Górę, Iaido przez Sensei Jana Penę i Sensei Józefa Malika, Okinawa Kobudo przez Sensei Mariusza Skowronka i Sensei Pawła Domagałę.

Nie mogło przy tym zabraknąć przedstawicieli naszego miasta. Wśród nich zaprezenował się Sensei Stanisław Zawada wraz z uczniami: Sempai Dawid Zawada, Uke Robert Zralek i Uke Michał Śliwa oraz Uke Emilia Kopeć. – Z racji tego turnieju dostaliśmy propozycję zademonstrowania szkoły Shihana Jhonnego Bernaschewica. Pokazaliśmy również techniki z kijem Bo, a na koniec wykonywaliśmy łamanie, czyli po japońsku Tameshiwari, dachówek technikami nożnymi – mówił Dawid Zawada, zawodnik chorzowskiej sekcji karate Chi-ryu-aiki-jitsu.

Członkowie chorzowskiej szkoły walki zaprezentowali się w dwóch miejscach: w ramach zawodów organizowanych na hali sportowej MORiS oraz podczas festynu rodzinnego, który odbył się przy Gimnazjum nr.1 przy ul Dąbrowskiego 53. W tym drugim pokazie, gościnny udział wzięli reprezentanci Shogungoradojo Chi-ryu-aiki-jitsu z Oświęcimia.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest