105-lecie AKS Chorzów

105-lecie AKS Chorzów

23 sierpnia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Konferencja prasowa z udziałem zawodników, trenerów oraz członków zarządu TS AKS Chorzów odbyła się 18 sierpnia w siedzibie klubu. Podczas spotkania przedstawiono plany dot. obchodów 105-lecia „Zielonych Koniczynek”.

Uroczystości rozpoczną się 29 sierpnia. – Tego dnia spotkamy się na cmentarzu przy ul. Drzymały i odsłonimy nowy nagrobek Otylii Kałużowej, olimpijki z Amsterdamu (z 1928 r. przyp. red.), jednej z naszych najwybitniejszych zawodniczek oraz wychowawczyni medalistów olimpijskich, Wiesława Króla i Haliny Richter-Góreckiej – mówił prezes TS AKS Chorzów Ryszard Mateusiak.

Jedyna złota medalistka olimpijska w historii klubu zapowiedziała, że po niespełna 50 latach, ponownie zawita do Chorzowa. – Chcielibyśmy, aby w obchodach 105-lecia istnienia klubu uczestniczyła jak największa liczba naszych obecnych i byłych zawodników. Zachęcamy wszystkich, którzy są w stanie być tego dnia z nami, aby zgłosili się do nas i świętowali razem z nami – dodał Ryszard Mateusiak.

plakat 105 lat aks mityng lekkoatletyczny memoria+é kozubka i ka+éu+-owejO godz. 11:00 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędą się uroczystości wręczenia medali okolicznościowych oraz złotych odznak byłym zawodnikom, zawodniczkom oraz trenerom klubu. Pięć godzin później, na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy, odbędzie się Memoriał Otylii Kałużowej i Pawła Kozubka.

– Przede wszystkim będzie to sprawdzian dla młodzików startujących w Makroregionalnej Lidze Juniorów, a także dla seniorów uczestniczących w Ekstraklasie Ligi Lekkoatletycznej. Mamy nadzieję na wysoki poziom sportowy – powiedział prezes TS AKS Chorzów.

Na stadionie przy ul. Lompy będzie można obserwować m.in. olimpijkę z Londynu w sztafecie 4×400 m, Magdalenę Gorzkowską, brązową medalistkę Mistrzostw Polski w biegu na 400 m przez płotki, Tinę Matusińską oraz brązowa medalistka tegorocznych halowych mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 m, Monikę Szczęsną. Drugi z zaplanowanych mityngów odbędzie się 5 września. Zapisy zawodników chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów, zakończą się dzień wcześniej.

Od początku swojego istnienia klub reprezentowało wielu wybitnych zawodników i zawodniczek. Nie tylko lekkoatletów, ale również piłkarzy, tenisistów, bokserów, zapaśników czy mistrzów sztuk walki. Niedawno do tego tego grona dołączyli zawodnicy MMA. Będzie można ich obserwować podczas gali, która odbędzie się 10 października w hali MORiS przy ul Dąbrowskiego.

Kontakt dla byłych zawodników klubu chętnych do wzięcia udziału w uroczystościach:

nr tel.: 32 241 11 39

e-mail: tsaks@o2.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest