Chorzowscy woJOWnicy

Chorzowscy woJOWnicy

12 sierpnia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Lokalny komitet referendalny ds. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych rozpoczął działalność w naszym mieście. Z inicjatywy radnego Adama Trzebinczyka, w Centrum Aktywizacji Społecznej przy ul. Powstańców 70/3, ruszyły spotkania dla mieszkańców Chorzowa.

WoJOWnicy 2

Adam Trzebinczyk podczas marszu poparcia dla JOW w Katowicach

– Zapraszamy wszystkich sympatyków do rozmowy na temat JOW. Chcemy się bliżej poznać. Nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną. Wśród nas są ludzie o bardzo różnych poglądach. Łączy nas przekonanie, że dopiero zmiana systemu wyborczego dostarczy obywatelom skutecznych narzędzi do dalszych działań – podkreśla Adam Trzebinczyk.

Spotkania odbywają się w każdą środę w godz. 16:00 – 18:00. Podczas nich można porozmawiać o zbliżającym się referendPowstanie Centrum Aktywizacji Społecznejum oraz dowiedzieć się czym są JOW. Członkowie lokalnego komitetu odpowiadają na wszystkie pytania dot. zbliżającego się referendum oraz ewentualnych skutków wprowadzenia zmian ordynacji wyborczej. To również szansa by czynnie zaangażować się w kampanię na rzecz JOW.

Ogólnokrajowe referendum odbędzie się 6 września br. Głosujący odpowiedzą w nim na trzy pytania dot.: wprowadzenia JOW w wyborach do Sejmu, stosunku do dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz zasad rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika. By referendum było ważne i wiążące, musi w nim wziąć udział przynajmniej połowa uprawnionych do głosowania. Oznacza to, że do urn musiałoby pójść ok. 16 mln Polaków.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest