Remont drogi

Remont drogi

13 sierpnia 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Na początku lipca oddano do użytku wiadukt przy pl. św. Jana w Chorzowie Starym. Koszt modernizacji wyniósł niespełna 3 mln zł. Czy nie jest to zbyt wygórowana kwota jak na tego rodzaju inwestycję?

Wykonanie modernizacji przeprowadzonej w rejonie skrzyżowania ulic Legnickiej, Maciejkowickiej i Adamieckiego w Chorzowie Starym nie budzi żadnych zastrzeżeń wśród mieszkańców tej części miasta. Ładny, estetyczny, schludny – tymi przymiotnikami określają nowo wyremontowany wiadukt najczęściej. Uwagi dotyczą jedynie czasu w jakim inwestycja została przeprowadzona (prace rozpoczęto w listopadzie ub.r.) oraz kwoty przeznaczonej na jej realizację.

Na przykładzie Siemianowic Śląskich można stwierdzić, że kompleksowy remont mostu, nie musi być aż tak kosztowny. Ubiegłoroczna modernizacja będącego w fatalnym stanie technicznym wiaduktu biegnącego wzdłuż ul. Staszica kosztowała gmP1060069inę ok. 2 mln zł. W dodatku całkowita długość obiektu to ponad 253 m. Jeszcze mniejszym kosztem wyremontowano most nad Brynicą łączący Piekary Śląskie z gminą Bobrowniki. Ta inwestycja została sfinalizowana za kwotę ok. 1,5 mln zł. Z kolei wiadukt na ul. Trocera w Zabrzu zmodernizowano w 2011 r. za ok. 2 mln 200 tys. zł.

Czy remont chorzowskiej drogi wraz z całą infrastrukturą mostową nie był zatem zbyt… drogi? Postanowiliśmy zwrócić się z tym pytaniem do urzędu miasta. – Wybór wykonawcy odbył się z zachowaniem przepisów ustawy Prawa Zamówień Publicznych, a realizację remontu obiektu mostowego powierzono firmie, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę – poinformowała Karolina Skórka.

To nie pierwsza przeprowadzona w naszym mieście inwestycja wyróżniająca się stosunkowo wysoką ceną wykonania. Wśród przedsięwzięć ukończonych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, można wymienić m.in. budowę nowego placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej Nr 25 w Maciejkowicach za 546 tys. zł czy modernizację Parku Hutników, która pochłonęła łącznie ponad 1 mln zł.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest