Nowy prezes Stadionu Śląskiego

Nowy prezes Stadionu Śląskiego

3 listopada 2015 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Rada Nadzorcza Stadionu Śląskiego sp. z o.o. powołała 2 listopada br. Krzysztofa Klimosza na stanowisko prezesa spółki.

Krzysztof Klimosz (ur. 1974 r.) ukończył studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej w specjalności konstrukcje budowlane oraz inżynierskie na Politechnice Śląskiej na Wydziale Budownictwa w specjalności inżynieria miejska z rozszerzonym zakresem konstrukcji budowlanych i specyfiki realizacji inwestycji miejskich i sanitarnych.

Nowy prezes w dotychczasowej karierze zawodowej w latach 1998-2006 pracował jako inspektor nadzoru robót drogowych w DTŚ SA. Do czasu wyboru na prezesa Stadionu Śląskiego prowadził także własną działalność gospodarczą związaną z doradztwem inwestycyjnym oraz nadzorem budowlanym, specjalizując się w inwestycjach drogowych oraz budową obiektów inżynierskich.

Krzysztof  Klimosz posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Swoje obowiązki nowy prezes pełni od 3 listopada br.

Przypomnijmy – „Stadion Śląski” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w lipcu 2013 roku.  Podstawowym celem działalności spółki jest realizacja celów publicznych Województwa Śląskiego z zakresu edukacji, kultury, kultury fizycznej oraz sportu, w tym obejmujących sprawy budowy, utrzymania oraz eksploatacji Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Samorząd Województwa posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki. Jego wysokość to ok. 54,9 mln zł. Obecnie głównym zadaniem spółki jako operatora jest dokończenie modernizacji Stadionu Śląskiego.

źródło: biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest