Nasz młody Mistrz Świata!

Nasz młody Mistrz Świata!

24 marca 2016 Wyłączono przez redakcja

Zrzut ekranu 2016-03-24 o 13.14.44Dawid Grzegorczuk z Chropaczowa zdobył Mistrzostwo Świata juniorów do lat 18 w wyciskaniu sztangi leżąc. Podczas zawodów (2015) w szwedzkim Sundsvall pobił rekord świata wyciskając 237,5 kilograma.
Choć ma dopiero 17 lat i trenuje zaledwie od półtora roku, jego kariera sportowa wydaje się być obiecująca. Świętochłowiczanin ma na swoim koncie pokaźny dorobek. W marcu br. zdobył Mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie.

Od 2 lat intensywnie ćwiczy tą dyscyplinę sportu. Obecnie trenuje w chorzowskim klubie UKS Power Kuźnik. Jest mocno zmotywowany, by osiągać jak najlepsze wyniki. Jego treningi owocują licznymi zwycięstwami zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. Chociaż jest młody wie, że dzięki ciężkiej pracy można bardzo wiele osiągnąć. Niedawno został zakwalifikowany do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 14-23 maja 2016 r. w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki, gdzie będzie reprezentował Polskę. Obejrzyj materiał wideo zwycięskiego wyciskania sztangi

Sport, jakim jest podnoszenie sztangi nie jest jeszcze dyscypliną olimpijską. Oznacza to, że nie nasz mistrz nie może liczyć na żadne wsparcie finansowe ze związku. Wszystkie koszty związane z treningami, sprzętem i wyjazdami na zawody musi pokrywać z własnych funduszy. Do tej pory koszty te starali pokrywać się rodzice Dawida oraz okazjonalni sponsorzy.  Teraz jednak koszt wyjazdu do RPA jest  na tyle wysoki, że ciężko będzie mi go samemu opłacić.

Dawid zgłosił swój projekt na stronie Polak Potrafi. Licząc, że wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć sukces! Musimy wesprzeć jego motywację. Jeżeli chcemy mieć mistrza chorzowskiego klubu to podejmijmy wyzwanie i pomóżmy mu, żeby mógł godnie nas reprezentować. Na stronie Polak Potrafi ma już 30 wspierających jego projekt. Zebrał dopiero 1973 zł, z całkowitej kwoty 6300 zł, Do zakończenia projektu pozostało 38 dni. Dołącz do wspierających.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest