Kara finansowa dla Ruchu

7 kwietnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła
40-305270

fot. KMP Chorzów

Ubiegłej niedzieli przy ul. Cichej w Chorzowie odbył się mecz 29. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków. „Niebiescy” do ostatnich minut mieli szansę na zdobycz punktową, jednak ostatecznie przegrali 2:3. Widowisko sportowe przyćmiły wybryki stadionowych chuliganów.

– Kilka minut po 19.00 kibice Wisły natarli na bariery oddzielające ich sektor. W ich kierunku, koroną stadionu pobiegła grupa około 150 kibiców Ruchu. W trakcie tego ataku jeden z miejscowych rzucił przedmiotem, prawdopodobnie kamieniem w stronę sektora gości, trafiając w głowę młodą kobietę – informuje chorzowska komenda policji.

Policjanci zostali zmuszeni do użycia armatek wodnych. Dodatkowo do sektorów oddzielających kibiców obydwu klubów wprowadzono oddział zwarty, który stanowił tzw. strefę buforową pomiędzy nimi. – Podczas meczu zatrzymano kilku pseudokibiców, którzy w trakcie trwania imprezy masowej byli bardzo agresywni, zaatakowali policjantów oddziału prewencji, dopuszczając się znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy – informują funkcjonariusze.

Sąd Rejonowy oraz Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wydały już pierwsze kary dla zatrzymanych. Łącznie aresztowano 10 pseudokibiców – 8 przyjezdnych i 2 miejscowych. Policyjnym dozorem objętych zostało 4 chuliganów. Wobec nich zastosowano poręczenie majątkowe. Jeden z szalikowców został skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych. Otrzymał również grzywnę.

Niedzielne wybryki pseudokibiców poskutkowały surową karą, jaką Komisja Ligi nałożyła na chorzowski klub. W związku z brakiem zabezpieczenia porządku podczas meczu, „Niebiescy” będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości 50 tys. zł. Ponadto władze ligi zagroziły zamknięciem dla kibiców całego stadionu przy ul. Cichej w jednym meczu rozgrywanym w ramach piłkarskiej Ekstraklasy. Ta druga kara została nałożona w zawieszeniu do 31 grudnia br.

– Śledczy w dalszym ciągu analizują zarejestrowany przed i w trakcie meczu materiał filmowy, by zidentyfikować innych pseudokibiców, którzy dopuścili się złamania prawa podczas niedzielnego meczu – informuje chorzowska komenda policji. Niedzielne zamieszki to nie pierwsze tego typu zdarzenie z udziałem kibiców Ruchu Chorzów w ostatnich tygodniach. W połowie marca, po i w trakcie meczu z Lechem Poznań, który został rozegrany przy ul. Cichej, doszło do incydentów w wyniku których funkcjonariusze policji zatrzymali ponad 100 chuliganów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Przypominamy, że podczas ostatniej sesji rady miasta, która odbyła się ostatniego dnia marca, zdecydowano o zwiększeniu uprawnień prezydenta Chorzowa, w kwestii udzielania pożyczek. Limit podniesiono z 4 mln 500 tys. zł do 22 mln 500 tys. zł. 18 mln z tej kwoty ma zasilić budżet znajdującej się w dramatycznej sytuacji finansowej spółki „Ruch” Chorzów S.A. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest