Mam Marzenie

Mam Marzenie

7 kwietnia 2016 Wyłączono przez redakcja

O Fundacji Mam Marzenie

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

13Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności, aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 6 500 marzeń chorych dzieci.

Fundacja Mam Marzenie spełniła 6 500-tne marzenie! Bartek, podopieczny fundacji, wyprowadził Roberta Lewandowskiego na mecz z Serbią

W środę, 23 marca 2016 roku, w Poznaniu podczas meczu towarzyskiego polskiej reprezentacji piłki nożnej, spełniło się pragnienie 13-letniego Bartka, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. Chłopiec chciał wyprowadzić Roberta Lewandowskiego na murawę stadionu i udało się! W ten właśnie sposób Fundacja Mam Marzenie spełniła 6 500-tne marzenie.

Fundacja Mam Marzenie spełnia pragnienia dzieci w wieku 3 – 18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Jednym z podopiecznych fundacji, którego marzenie udało się spełnić jest 13-letni Bartek. Jego największym pragnieniem było wyprowadzenie na boisko ulubionego piłkarza Roberta Lewandowskiego. W środę, 23 marca,  podczas meczu towarzyskiego Polska – Serbia, jego marzenie spełniło się. Wraz z swoim idolem, trzymając go za rękę, chłopiec wyszedł na murawę. Marzenie było szczególne jeszcze z dodatkowego powodu: to już 6 500-tne marzenie, które udało się spełnić Fundacji Mam Marzenie przez dwanaście lat działalności w Polsce.

12Marzenia piłkarskie nie należą do rzadkości. Sportowcy to najczęściej wybierani idole, z którymi chcą się spotkać mali marzyciele, a przy okazji ludzie o wielkich sercach, którzy wielokrotnie już przyczyniali się do tego, że marzenie dziecka stawało się rzeczywistością. Już wcześniej Robert Lewandowski spotkał się m.in. 7-letnim Tymoteuszem oraz 11-letnim Marcinem.Marzenia z kategorii „spotkać się” są jednymi z najtrudniejszych do spełnienia, zwłaszcza jeżeli chodzi o bardzo zajęte gwiazdy. Najtrudniej jest dotrzeć do zagranicznych sportowców, przez co spełnienie marzenia wydłuża się. Marzyciele czekają m.in. na spotkanie z piłkarzem FC Barcelony – Neymarem, Wayne Rooney’em, Leo Messim, czy Cristiano Ronaldo– mówi Magdalena Przedniczek, wiceprezes Fundacji Mam Marzenie.

Fundacja Mam Marzenie istnieje już ponad 12 lat. Marzenia podopiecznych fundacji udaje się spełnić dzięki pracy wolontariuszy oraz zaangażowaniu życzliwych osób. Takich jak rodzice Bartka, którzy pomogli w spełnieniu marzenia innego podopiecznego fundacji
– 6-letniego Kuby, jeszcze zanim spełniło się piłkarskie marzenie ich syna. Obecnie liczba spełnionych marzeń przekroczyła 6 500! Jednak wiele marzeń nadal czeka na spełnienie. Na stronie internetowej www.mammarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest