Miasto w obiektywie

29 kwietnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

P1060374Przed nami weekend majowy, podczas którego w całym kraju obywać się będą uroczystości związane z obchodami Dnia Flagi RP, a także 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W najbliższych dniach mieszkańcy naszego miasta będą mogli również wziąć udział w rodzinnych imprezach sportowych. Po raz piąty odbędzie się bowiem Rowerowy Rajd Nadziei, podczas którego zorganizowana zostanie zbiórką pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla chorzowskiego hospicjum. 16-kilometrowa trasa rozpocznie się nieopodal siedziby placówki i prowadzić będzie ulicami miasta, a następnie alejkami Parku Śląskiego. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku. Rajd ruszy 1 maja o godz. 13:00 ze skweru znajdującego się przy ul. Szpitalnej i Dyrekcyjnej. Z kolei 3 maja między godz. 13:00 a 18:00 na obiektach Stadionu Śląskiego odbędzie się „sportowa majówka”. Uczestnicy imprezy będą mogli spróbować swoich sił m.in. w futbolu amerykańskim, lacrosse, ultimate frisbee czy speed-ball’u. W zrozumieniu przepisów oraz poznaniu tajników tych wywodzących się z Ameryki Północnej dyscyplin, pomogą wykwalifikowani instruktorzy.

Program uroczystości:

2 maja – Dzień Flagi RP – WKU przy ul. 75 Pułku Piechoty 3.

  • 8.00: IV Rajd Śladami Wojska Polskiego po Chorzowie.
  • 12:00: Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przy Pomniku Poległych Żołnierzy 75 Pułku Piechoty.
  • 12:15 Koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa.

3 maja – 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz 95. rocznica wybuchu III powstania śląskiego.

  • 9:00 Msza święta w Kościele św. Barbary przy ul. 3 Maja
  • 10:15 Przemarsz pod Pomnik Powstańca Śląskiego
  • 10:30 Uroczystości pod pomnikiem (uroczyste odsłuchanie hymnu państwowego; przemówienie prezydenta miasta; składanie kwiatów przez delegacje; rota).

Ponadto 4 maja obchodzić będziemy święto patrona naszego miasta. O godz. 17:20 przy rondzie u zbiegu ul. Nomiarki i Żołnierzy Września nastąpi uroczyste poświęcenie figury św. Floriana, z udziałem biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej, ks. bp. Adama Wodarczyka. Natomiast o godz. 18:00 odbędzie się msza święta w Sanktuarium św. Floriana przy ul. Wandy 64a.

TB/UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest