Nietrzeźwy poniedziałek

31 maja 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła
40-348834

fot. KMP Chorzów

To był trudy powrót po długim weekendzie dla wielu kierowców podróżujących ulicami Chorzowa. W poniedziałek funkcjonariusze komendy miejskiej policji zatrzymali aż pięciu uczestników ruchu drogowego będących pod wpływem alkoholu. Teraz grozi im grzywna lub nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło na ul. Rodziewiczówny ok. godz. 5:40. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mężczyzna kierowca 0,6 prom. alkoholu w organizmie. Nieco ponad kwadrans później na tej samej ulicy zatrzymano kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. 32-latek miał w organizmie 0,28 prom. Do godz. 7:00 zatrzymano jeszcze jedną osobę prowadzącą pojazd na podwójnym gazie. Zatrzymany na ul. Styczyńskiego 40-latek miał w organizmie 0,26 prom.

– Również na ul. Styczyńskiego, około godziny 7.35, do kontroli drogowej została zatrzymana 35-letnia kierująca motorowerem, u której urządzenie wykazało 0, 46 promila alkoholu w organizmie. Ostatnim z amatorów jazdy na „podwójnym gazie” okazał się okazał się 52- letni chorzowianin, który na ulicy Pocztowej prowadził seata leona. Mężczyzna miał aż 2,30 promila alkoholu w organizmie – informuje chorzowska komenda policji.

(tb/KMP Chorzów)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest