Upiorna noc w Skansenie

9 maja 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

noc muzeówTegoroczna Noc Muzeów będzie okazją do wejścia w magiczny świat mitów, podań i wierzeń dawnych Słowian. Motywem przewodnim imprezy organizowanej w chorzowskim Skansenie będą bowiem strachy śląskie. Mistyczna podróż rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 19:00.

Śmiałkowie przebędą wyznaczoną trasę, na której pośród starych chałup, czyhać będą zjawy rodem z prastarych legend. Gdy wybije północ, rozpalone zostanie ognisko. – W świetle płomieni odganiających śląskie upiory, będzie można posłuchać opowieści Pawła Zycha – autora „Bestiariusza Słowiańskiego” – informuje referat komunikacji społecznej chorzowskiego urzędu miasta.

– Południca, zmora i utopiec – między innymi takie mrożące krew w żyłach zjawy będzie można spotkać w nocy z 14 na 15 maja w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Uwaga – udział w imprezie „Śląskie demony – horror w skansenie” wymaga od odwiedzających nie lada odwagi i mocnych nerwów – czytamy na stronie internetowej urzędu miasta.

Tego samego wieczoru, w chorzowskim muzeum przy ul. Powstańców 25, będzie można zobaczyć wystawy czasowe, m.in. „Rock na winylu”, „Czarnej płyty czar” oraz „Kościuszko w Chorzowie”. Przybyli goście będą mogli również posłuchać wykładów, m.in. Miłosza Skrzypka czy Jacka Kurka, a także koncertu Józefa Skrzeka. Wszystko rozpocznie się o godz. 17:00.

Plan wieczoru w Muzeum w Chorzowie:

17:00 – 17:30 – otwarcie wystaw.
17:30 – 18:30 – „Wieczorynka na winylu”: Plastusiowy pamiętnik.
18:30 – 19:10 – wykład mgr Małgorzaty Witowskiej „Czarnej płyty czar”.
19:30 – 20:10 – wykład dr Miłosza Skrzypka „Kościuszko w Chorzowie”.
20:30 – 21:10 – wykład dr Jacka Kurka „Rock na winylu”.
21:30 – 22:30 – koncert Józefa Skrzeka.
22:30 – 23:00 – „Artyści winylu” – spotkanie z gośćmi specjalnymi: Józefem Skrzekiem i Leszkiem Winderem.
23:30 – zakończenie Nocy Muzeów.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest