Zniżki dla działkowców

11 maja 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

działkowcyPodczas 20. sesji rady miasta podjęto uchwałę ws. obniżenia rocznej opłaty za wywóz śmieci z terenów rodzinnych ogródków działkowych. Projekt Jacka Nowaka (PiS) był już omawiany przez radnych pod koniec ub.r. Wówczas nie zdecydowano się na obniżenie stawki.

Tym razem propozycja przewodniczącego rady miasta została przegłosowana. W związku z tym chorzowianie zapłacą 48 zł rocznie za odbiór odpadów segregowanych z ogródków działkowych. To o 18 zł mniej niż przed wprowadzeniem zniżki. Wywóz tzw. śmieci zmieszanych będzie natomiast kosztować 72 zł – czyli 23 zł mniej.

– Radni uznali, że podwyżka tej opłaty w ostatnim czasie dla działkowiczów – 60 proc. za śmieci segregowane i 130 proc. za zmieszane, jest za wysoka. Jedynym klubem radnych, który w całości głosował za tym projektem uchwały, był klub radnych Prawa i Sprawiedliwości – poinformował Grzegorz Krzak (PiS).

Stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi wzrosły z początkiem lutego br. Decyzja radnych w tej sprawie zapadła podczas 16. sesji rady miasta, która odbyła się 17 grudnia ub.r. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest