Autobus w płomieniach

23 czerwca 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła
40-354805

fot. KMP Chorzów

W środę przed godz. 13:00 na przystanku autobusowym przy ul. Stefana Batorego w Chorzowie doszło do pożaru pojazdu komunikacji miejskiej. W zdarzeniu nie ucierpiał żaden z pasażerów. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się chorzowscy policjanci.

– W autobusie komunikacji miejskiej linii nr 632 zapalił się silnik. Kiedy jego kierowca zauważył, że z komory silnika wydobywa się dym, zarządził natychmiastową ewakuację. W autobusie było wtedy około 15 osób – informuje komenda miejska policji w Chorzowie.

Pasażerowie zdołali opuścić pojazd przed rozproszeniem się dymu i ognia. Próby ugaszenia pożaru z użyciem gaśnic nie przyniosły efektu. – Teren wokół miejsca zdarzenia został zabezpieczony przez policjantów ruchu drogowego. Dopiero przybyli na miejsce strażacy poradzili sobie z ogniem. Na szczęście nikt nie został ranny – informuje policja.

Pożar sparaliżował ruch drogowy w rejonie ul. Stefana Batorego na kilka godzin. Podobne zdarzenie miało miejsce w Chorzowie pod koniec lutego 2012 r., kiedy to pojazd komunikacji miejskiej spłonął w rejonie ul. Kościuszki. Wówczas – podobnie jak minionej środy – w pożarze nie ucierpiał żaden z pasażerów.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest