Jacek Nowak odwołany

2 czerwca 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

P1060863Podczas 22. sesji rady miasta odwołano ze stanowiska jej przewodniczącego, Jacka Nowaka (PiS). Zastąpił go Krzysztof Hornik (PO), który po objęciu nowej funkcji wskazywał, że decyzja została podyktowana względami politycznymi.

Waldemar Kołodziej (PO) przekonywał podczas dzisiejszego posiedzenia, że „formuła współpracy się wyczerpała”, co miało być powodem wprowadzenia do porządku obrad projektu uchwały ws. odwołania przewodniczącego rady miasta. Grzegorz Krzak (PiS) zaznaczał natomiast, że nie widzi żadnych przesłanek by zdymisjonować z tej funkcji Jacka Nowaka. To stanowisko poparł również Marek Kopel (WdCh). Pomimo protestów, uchwała została podjęta.

Za odwołaniem przewodniczącego rady miasta głosowało 13 radnych, 8 było przeciw. – Dziękuję za te półtora roku, myślę że udanej współpracy. Jeżeli czymś zawiniłem to przepraszam – mówił po głosowaniu Jacek Nowak. Kandydaturę Krzysztofa Hornika poparło 21 radnych. Jeden głos był przeciwny. – Chciałem podziękować za to, że prowadziłeś radę w sposób merytoryczny, zawsze przygotowany – mówił w kierunku byłego przewodniczącego rady miasta Krzysztof Hornik. – Natomiast w jakiś sposób polityka wzięła tutaj górę i do tego się nie będę odnosił. Dziękuję radnym za udzielenie mi kredytu wysokiego zaufania – dodawał.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest