Tylko jeden punkt

7 czerwca 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Krok-po-kroku-211x300Od początku czerwca w Chorzowie funkcjonuje już zaledwie jeden punkt przyjmowania wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+. Początkowo było ich aż sześć. Teraz podania można składać wyłącznie w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Kruszcowej 22.

Realizacja programu „Rodzina 500 plus” ruszyła 1 kwietnia. Tylko w pierwszych dwóch tygodniach chorzowianie złożyli łącznie 3642 wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego. Projekt przewiduje przekazanie 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Również rodziny z jednym dzieckiem mogą liczyć na rządową pomoc. Warunkiem w tym przypadku jest jednak dochód nieprzekraczający 800 zł na osobę lub 1200 zł w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego. Comiesięczny dodatek jest przyznawany na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia.

Szacuje się, że w Chorzowie, środki przyznawane w ramach sztandarowego projektu PiS, trafią do ok. 8 tys. dzieci. Oznacza to, że miasto przeznaczy na realizację programu ok. 48 mln zł rocznie. Przypominamy, że jeżeli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych trzech miesięcy od momentu wejścia w życie programu, rodzice którzy otrzymają świadczenie, będą mogli liczyć na „wyrównanie” za okres od 1 kwietnia br. Chorzowskim koordynatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Kruszcowej 22.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest