Nocny pościg

18 lipca 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła
kogut_policyjny

fot. policja

Chorzowscy policjanci aresztowali 27-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę ulicami naszego miasta. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc na ul. Katowickiej. – Wydano kierowcy świetlne i dźwiękowe sygnały do zatrzymania lecz kierujący jednośladem zlekceważył je i rozpoczął szaleńczą ucieczkę ulicami naszego miasta. Mężczyzna w trakcie pościgu wjechał na teren placu kościelnego przy ul. Łagiewnickiej następnie uciekinier jechał w kierunku ul. Nowaka. W pewnym momencie kierowca postanowił, że zjedzie swoim skuterem ze schodów – informuje chorzowska komenda policji.

Na tym etapie ucieczka 27-letniego kierowcy skutera dobiegła końca. Mężczyzna podczas tego manewru stracił równowagę i upadł. – Uciekinier próbował dalej kontynuować swoją ucieczkę lecz został błyskawicznie obezwładniony przez policjantów z chorzowskiej drogówki. Jak się potem okazało mężczyzna kierował skuterem będąc w stanie nietrzeźwości, wynik badania wynosił ok. 0,8 promila – dodają funkcjonariusze. O jego dalszym losie zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Chorzowie.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest