Ostatnie okrążenie

20 lipca 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

dzien25_SAM_2115-1024x768Już za niespełna dwa tygodnie ruszy ostatnia wielka wyprawa Teamu Rowerowego NINIWA. Tym razem 38-osobowa grupa wybierze się w podróż na około Morza Czarnego.

Wszystko zaczęło się latem 2007, kiedy to grupa rowerowych zapaleńców pod przewodnictwem o. Tomasza Maniury, wybrała się w podróż do Wilna. Od tego czasu, w każde wakacje wyruszają na kilkutygodniową wędrówkę w odległe zakątki świata. Członkowie Teamu Rowerowego NINIWA mają za sobą 9 wypraw, podczas których odwiedzili 52 kraje na 3 kontynentach, przemierzając ponad 41 tys. km.

– To już 10. organizowana przez nas ekspPLAKAT-213x300edycja. To także jubileuszowa i ostatnia w tym kształcie wyprawa grupy! Celem fizycznym „Misji JuT – Ostatnie Okrążenie” będzie pętla dookoła Morza Czarnego, ogromnie wymagająca fizycznie, zakładająca bowiem na trasie skwar Turcji czy wysokie na 3 tys. m góry w Gruzji. W sumie 15 krajów, a w tym Polska, Ukraina, Rosja, Gruzja, Armenia, Turcja, Bułgaria, Macedonia, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Słowacja i Czechy – informuje Krzysztof Zieliński ze Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA.

Co znaczy tajemniczy skrót w nazwie tegorocznej wyprawy? – Trwający w Kościele Rok Miłosierdzia oraz dwukolorowe logo wyprawy rozwiewają wątpliwości. Chodzi o „Jezu ufam Tobie”. Rowerzyści podczas wyprawy będą prosić o Boże miłosierdzie dla świata. W tej samej intencji w różne strony świata już od miesiąca wyprawiają się także inne ekipy rowerowe w ramach corocznej akcji „Together – jedź z nami” organizowanej przez NINIWĘ. Podobny styl jazdy, jednolita intencja i logo, ale różne pomysły na trasę – to znaki rozpoznawalne akcji rowerowej obejmującej całą Polskę – dodaje Krzysztof Zieliński.

Rowerzyści będę mieli do pokonania trasę mierzącą ok. 8 tys. km. Jak zawsze z pełnym wyposażeniem, bez pomocy samochodu technicznego, bez zaplanowanych noclegów i po minimum 150 km dziennie! Wyruszą 1 sierpnia spod siedziby stowarzyszenia w Kokotku. Po planowanym na 25 września powrocie z wyprawy, wydana zostanie książka opisująca kolejne rowerowe zmagania „pielgrzymów”. Z tej okazji – jak co roku – spotkają się z czytelnikami w ramach cyklicznych zgromadzeń członków Starochorzowskiego Klubu Podróżnika. O jego terminie poinformujemy na łamach Echa Chorzowa.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest