„Stępel” coraz bliżej Nantes

18 sierpnia 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

ruch_chorzow-1O tym, że dni Mariusza Stępińskiego w Ruchu prawdopodobnie są policzone, wiadomo od dłuższego czasu. Dziś na stronie internetowej chorzowskiego klubu pojawiła się informacja, że transfer zawodnika do FC Nantes jest na ostatniej prostej.

– Mariusz Stępiński nie weźmie udziału w dzisiejszym treningu. Najlepszy strzelec Ruchu wyjechał do Francji, gdzie przejdzie testy medyczne w klubie FC Nantes – czytamy na oficjalnej stronie internetowej „Niebieskich”. Kwota jaką zaproponował francuski klub za transfer Mariusza Stępińskiego nie została ujawniona. Nieoficjalnie mówi się jednak, że zawodnik przeniesie się na Stade de la Beaujoire za ok. 1,5 mln euro.

21-letni napastnik dołączył do Ruchu Chorzów latem ubiegłego roku i bardzo szybko stał się pierwszoplanową postacią drużyny. W sezonie 2015/16 rozegrał w niebieskich barwach 40 meczów, w których zdobył 14 bramek. Dobra postawa w rozgrywkach ligowych nie umknęła uwadze selekcjonera reprezentacji Adama Nawałki i poskutkowała powołaniem na zakończone niedawno Mistrzostwa Europy we Francji. W trwającym sezonie Mariusz Stępiński trafił do siatki trzy razy, w pięciu rozegranych spotkaniach ligowych.

FC Nantes ubiegły sezon zakończył na 14. pozycji w Ligue 1. Na inaugurację obecnych rozgrywek „Kanarki” pokonały na wyjeździe Dijon FCO 1:0 i po pierwszym ligowym meczu zajmują 8. miejsce. Klub został założony w 1943 r. Od tego momentu ośmiokrotnie zdobywał Mistrzostwo Francji, trzy razy tryumfował w Pucharze Francji i dwa razy w Superpucharze Francji. Od niespełna 10 lat prezesem „Kanarków” jest urodzony w Polsce przedsiębiorca, Waldemar Kita.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest