Zlot Food Trucków w Chorzowie

Zlot Food Trucków w Chorzowie

18 sierpnia 2016 Wyłączono przez redakcja

Zmotoryzowani kucharze pojawiali się już na rynkach w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, już niedługo w Chorzowie będą na na zlocie gastronomicznym, który odbędzie się u naszym mieście po raz pierwszy, od 9 do 11 września chorzowski rynek, a dokładnie teren pod Estakadą opanują kuchnie z czterech stron świata. 

Tzw.food trucki, czyli auta z jedzeniem, największą karierę zrobiły w USA. Oczywiście dużo racji mają ci, którzy przypominają, że jedzenie na ulicach to przede wszystkim azjatycka domena. Nie inaczej handluje się wszelkiej maści przekąskami i sokami m.in na  najsłynniejszym miejskim placu na świecie, marokańskim Jemaa El Fna.  Z ulicznych przekąsek słyną też Meksyk czy Indie.

Zrzut ekranu 2016-08-18 o 13.22.18Na wszystkich amatorów jedzenie z Food Tracków będą czekały trzy dni kulinariów z czterech stron świata. Przy współpracy z władzami miasta tworzony będzie pierwszy festiwal street slow food w Chorzowie. Czekają również atrakcje towarzyszące: strefa dj (muzyka live), strefa chillout i strefa dla dzieci.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest