Jeden bilet na wszystko

26 października 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

p1050332Już w listopadzie ruszy sprzedaż EKO BILETU, dzięki któremu będzie można podróżować zarówno autobusami, trolejbusami oraz tramwajami KZK GOP i MZK Tychy, jak i pociągami Kolei Śląskich. To pierwszy krok w kierunku integracji komunikacji pasażerskiej w regionie.

EKO BILET to wspólna sieciowa oferta w stylu „3 w 1” przygotowana przez Koleje Śląskie, KZK GOP i MZK Tychy. Na jednym bilecie będzie można podróżować pociągami, autobusami oraz tramwajami i trolejbusami. Bilet będzie uprawniał do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 24 godzin od daty wskazanej przez nabywcę. Będzie honorowany we wszystkich pociągach rozkładowych Kolei Śląskich, na liniach autobusowych i tramwajowych obsługiwanych przez KZK GOP oraz na liniach autobusowych i trolejbusowych MZK Tychy. Cena biletu to 38 zł.

– To dopiero pierwszy krok do integracji komunikacji pasażerskiej w regionie. Nie będzie to bilet masowy, ale od czegoś trzeba zacząć. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie Kolei Śląskich do systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych” – mówi marszałek Wojciech Saługa.

– EKO BILET jest naszym kolejnym wspólnym przedsięwzięciem. Od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje już 30-dniowy wspólny bilet dwóch przewoźników, tj. KZK GOP oraz Kolei Śląskich. Mamy nadzieję, że do pełnej integracji dojdzie dzięki Śląskiej Karcie Usług Publicznych” – dodaje Roman Urbańczyk, przewodniczący Zarządu KZK GOP.

– Wypracowanie wspólnego biletu wymagało dużego zaangażowania.€“ Podstawową przeszkodą w tym zakresie pozostają przede wszystkim różne rodzaje ulg ustawowych obowiązujących u poszczególnych operatorów transportu. Dlatego bilet ten będzie miał w pierwszej fazie jedynie wersję normalną, tzn. nie będą dostępne wersje ulgowe. Ale obserwując sprzedaż i opinie pasażerów, przewoźnicy będą jednocześnie pracować nad ich wprowadzeniem – informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Nowa oferta ma ułatwić podróżowanie bez konieczności zakupów biletów u różnych przewoźników. Może być także dobrym rozwiązaniem dla podróżnych, którzy przyjeżdżają do województwa i muszą odwiedzić kilka różnych miejsc bez zastanawiania się, gdzie nabyć bilety. EKO BILET można będzie kupić w kasach biletowych Kolei Śląskich oraz w punktach sprzedaży tzw. Szybkiego Biletu i aplikacji mobilnej.

źródło: biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest